Євросоюз з 1 липня відкрив свої кордони для громадян 14 країн, і Україна до їх числа не входить. Але для деяких українців двері в Європейський Союз відкриті – зокрема, до країн Шенгенської зони можуть пропустити медиків, прикордонників, дипломатів, а також звичайних громадян, які їдуть територією країни транзитом.
Про це повідомив Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу у вівторок, 7 липня.
За словами очільника МЗС, зараз Україна не відповідає критеріям, які визначені ЄС для того, щоб держава потрапила до "зеленого списку".
"Але навіть з цієї заборони є винятки. Це категорії громадян, які можуть в'їжджати на територію ЄС: це медпрацівники, фахівці з догляду за особами похилого віку, а також особи, яким потрібна термінова медична допомога", - наголосив Кулеба.
Категорії громадян, яких пускають до ЄС:
- співробітники медичних закладів, медичні дослідники і співробітники; фахівці з догляду за особами похилого віку та особи, яким потрібна термінова медична допомога;
- прикордонники;
- перевізники товарів та інші представники транспортних служб, насамперед мова йде про водіїв вантажівок;
- дипломати, співробітники поліції при виконанні обов'язків служби цивільного захисту та міжнародних контингентів;
- особи, що прямують транзитом;
- особи, які їдуть з НЕ туристичною метою або з інших робочих питань, або які мають інший економічний інтерес;
- особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні обставини.
Кулеба підкреслив, що категорія особистих обставин є широкою й може тлумачитися по-різному уповноваженими органами кожної країни.
Нагадаємо, українські громадяни станом на вівторок, 7 липня, можуть в'їхати до 23 країн. Цей перелік включає і держави, куди необхідна віза. Про це під час брифінгу повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
До переліку країн входять: Туреччина, Сербія, Албанія, Північна Македонія, Чорногорія, Білорусь, Великобританія, США, Мексика, Єгипет, Туніс, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Бурунді, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Сейшельські острови.
читайте такожЧекати доведеться довго: Євросоюз розглядає три сценарії відкриття кордонівТакож раніше повідомлялося, що Євросоюз відкрив кордони, але не для всіх. Країни Євросоюзу узгодили 14 країн, які вважаються "безпечними", та громадяни яких можуть перетинати кордони країн блоку з 1 липня. Україна до цього списку не увійшла.
До списку увійшли Чорногорія, Сербія, Грузія, Канада, Алжир, Австралія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред