Сьогодні Україна відзначає 34-ту річницю пам'яті жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка відбулася у ніч на 26 квітня 1986 року.
У річницю аварії інспектор пожежної безпеки на ЧАЕС Петро Шаврей розповів, що після вибуху місто Прип'ять відразу ж закрили, а незабаром співробітників вивезли до Чорнобилю, де вони цілодобово перебували під крапельницями.
"Мій старший брат Леонід отримав 600 рентген. А хлопці, які померли в Москві, у них було по 400-450, тільки в одного було 500. Тому що вони лікувалися в Москві, а ми в Києві у доктора Леоніда Петровича Киндзельского. Щось нас стримувало від того, щоб їхати до Москви. Ще до аварії я знав, що якщо схопив радіацію, то потрібно випити спирт або самогонку. Ще начальник цеху Фролівський мені казав, якщо на виході у мене виявляли дозу: "Синку, тобі ще дітей народжувати. Іди випий пів склянки спирту, і без цього його не випускати", – розповів він в інтерв'ю Обозревателю.
За словами чоловіка, у той час він якраз збирався садити картоплю у своєму селі Білі Сороки, але їх всіх "гнали в Москву".
читайте також"Відчуття апокаліпсису": знищену пожежею територію Чорнобиля зняли з дрона
"Ми вирішили втекти. Але нам це не вдалося, бо Прип'ять закрили, а нам сказали залишатися на службі. А вже на другий день нас усіх вивезли до Чорнобилю якомога далі. Там в пожежній частині у нас почали брати аналізи. Нам всім було погано, ми валялися на траві. Приїхали автобуси, спочатку нас завезли до лікарні в Іванково. Там нам поставили майже на добу крапельниці. Медсестри сиділи з нами, постійно переставляли ці крапельниці. Постійно нас промивали. І вже у другій половині наступного дня нас привезли в Київ на Ломоносова, до клініки онкології", – згадує Шаврей.
Аварія на ЧАЕС
Нагадаємо, пожежа в Чорнобилі почалася в перших числах квітня, вогонь охопив великі площі, дим було видно з космосу. У зоні відчуження згоріло багато поліських сіл, було знищено радянські бази відпочинку.
Також відзначимо, за інформацією експерта, в Чорнобильській зоні пожежі міг статися ядерний вибух.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред