Як долати постковідний синдром: три поради від психотерапевта

У пацієнтів з постковідним синдромом відчутно страждає психологічна сфера. Навіть ті пацієнти, які мали легкий перебіг коронавірусної хвороби, але й до цього відчували підвищену тривожність, можуть мати наслідки такої ж сили, як і людина, що перехворіла у важкій формі. Про це під час пресконференції "Постковідний синдром: міждисциплінарний підхід" заявила професор, доктор медичних наук, психотерапевт та психіатр Ольга Осокіна.

Професор Ольга Осокіна стверджує, що вже зараз відомі психологічні негативні фактори, що ускладнюють постковідний синдром.

"По-перше, у людини, в якої залишилися симптоми після COVID-19, розвивається тривожність, яка супроводжується частим переглядом новин та статистики про хворобу. Пацієнти починають катастрофізувати інформацію та наділяти свої думки додатковими негативними фактами. А це призводить до появи чи посилення депресивної симптоматики. Рекомендація лікарів - пацієнтам потрібно більш пильно та відповідально ставитись до спожитої інформації й відфільтровувати негативні повідомлення", - наголосила психотерапевт.

Другий фактор, який ускладнює постковідний синдром, пов’язаний з соціально-психологічним напруженням в українському суспільстві.

"Мова йде про повсякденне спілкування, у якому люди постійно торкаються теми коронавірусної хвороби. Особливо полюбляють обговорювати тяжкий перебіг хвороби чи летальні випадки, які трапились у родині або серед знайомих. Що у таких ситуаціях треба робити? Мати сміливість говорити "стоп" подібним розмовам, щоб не накопичувати цей негатив у своїх думках", - пояснила професор Ольга Осокіна.

Реклама

Третій фактор - це порушення звичайного способу життя населення, тобто вимушена ізоляція людей та додаткова захисна поведінка щодо санітарних норм.

"Вимушена гіперпильність людини, яка виходить з дому, призводить до підвищення рівня тривожності та напруження. У таких обставинах людина будь-якими способами намагається цю тривогу зменшити. І не завжди ці засоби є корисними. Наприклад, людина може інтенсивніше палити. Що можна запропонувати в такому випадку? Пацієнту варто перейти хоча б на електронні сигарети, якщо вже є така проблема", - підсумувала доктор медичних наук.

viber
Зараз ви переглядаєте новину «Як долати постковідний синдром: три поради від психотерапевта». Інші новини України читайте в розділі «Україна». Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter. Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 21 січня: що не можна робити і як не потрапити в бідуПрикмети на 21 січня: що не можна робити і як не потрапити в біду Найсмачніший м'ясний пиріг з лаваша: готувати дуже просто і швидкоНайсмачніший м'ясний пиріг з лаваша: готувати дуже просто і швидко Чи варто чекати вторгнення Росії в Україну – інтерв'ю з Олегом ЖдановимЧи варто чекати вторгнення Росії в Україну – інтерв'ю з Олегом Ждановим Як можна використовувати мікрохвильовку: 7 швидких лайфхаків господиням на заміткуЯк можна використовувати мікрохвильовку: 7 швидких лайфхаків господиням на замітку Вчені знайшли незвичайну користь від вживання кавиВчені знайшли незвичайну користь від вживання кави
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти