Чиновники з Міноборони разом з окремими народними депутатами гальмують створення нормативної бази для систем обміну інформацією, якими користується військо, і тим самим фактично знищують їх. Це може робитися в інтересах "корупційно налаштованих розробників конкурентних систем". Про це написав у своєму Telegram-каналі політичний експерт Олексій Голобуцький.
"Армія користується різноманітними інформаційно-комунікаційними системами ("Дельта", "Кропива", "ОЧІ" тощо), які досі не внормовані належним чином. Натомість група посадовців у Міноборони всіма силами гальмує впровадження систем ситуаційної обізнаності, а дехто з депутатів у Раді дуже "цікавиться", як та на яких підставах впроваджується певна система в армії", - написав Олексій Голобуцький.
Він зазначив, що голова підкомітету з питань безпеки у кіберпросторі Комітету ВР з нацбезпеки Олександр Федієнко розповів про проблему і опублікував звернення нардепа від "Голосу" Юрчишина до Міноборони щодо системи "ОЧІ".
"Що такі депутатські звернення пишуться небезкоштовно та в інтересах корупційно налаштованих розробників конкурентних систем, про це в Україні знають вже, напевно, діти старших груп дитячих садочків. Навіщо Юрчишин підставляється – питання риторичне", - обурюється Голобуцький.
Він наголошує: такі дії представників влади можуть призвести до знищення IT-систем, якими вже звикли користуватися військові.
"Одинадцятий рік війни з росією, третій рік після повномасштабного вторгнення. Що у цей час роблять чиновники Міноборони та депутати, які покликані допомагати ЗСУ? У пришвидшеному порядку розробляють нормативку та закони? Ночами не сплять, думають, як допомогти? На жаль, все з точністю до навпаки: замість допомоги намагаються знищити. І роблять це активно. І коли чиновники з депутатами на третьому році повномасштабки продовжують дерибан так, ніби нічого не відбувається, мене це вку**лює. Бо я розумію, якби не їхня "допомога", багато речей та процесів ми зараз мали б в армії на зовсім іншому рівні", - резюмував політичний експерт.
Також експерт нагадав про корупційні скандали із системою "Дзвін".
"Чому досі не закуплені комплекси "Дзвін" у бригади? Система на озброєнні Збройних сил і вирішують проблему цифрового документообігу, в тому числі таємного. Цю систему розробляли за технічним завданням, що формували військові. Корупційні скандали зробили майже токсичним питання "Дзвону". Але судячи з того, що скандал є, а складу злочину, попри купу комісій, не знайшли, схоже на замовне знищення спроможності ЗСУ", - пише Олексій Голобуцький.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред