Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило голові Конституційного Суду Олександру Тупицькому про підозру у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя.
"Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в. о. генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його голови, у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (наперед неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від давання показань)", - повідомили у пресслужбі ДБР.
Зазначається, що, нехтуючи вимогами Конституції та положеннями Кримінально-процесуального кодексу, діючи з метою перешкоджання встановленню істини у кримінальному провадженні, в якому він є підозрюваним, цей суддя продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджати встановленню істини у кримінальному провадженні, наданню підлеглими документів за запитами органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого.
До того ж голова КС після повідомлення про підозру імітує його невручення, ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.
"Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його Голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для Голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", - йдеться у повідомленні.
Також зазначено, що Іншим чином, ніж шляхом відсторонення від посади судді КСУ й одночасно його Голови, неможливо запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні – співробітників КСУ, перешкоджання наданню ними документів на запит слідчого, явки на допит тощо.
Справа Тупицького - про що йшлося раніше:
- 28 грудня голову КСУ Олександра Тупицькього викликали на допит до Генпрокуратури з метою вручення йому підозри у справі про приватизацію зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Тупицький на виклик не з'явився, після чого Офіс генпрокурора звернувся до президента Володимира Зеленського з клопотанням про тимчасове відсторонення судді від займаної посади у зв'язку з кримінальним провадженням.
- 29 грудня президент України Володимир Зеленський за підсумками позачергового засідання РНБО підписав указ, згідно з яким голова КСУ Олександр Тупицький тимчасово відсторонюється від виконання своїх повноважень на 2 місяці.
- 5 січня в КСУ провели засідання і зробили заяву про те, що Зеленський не мав права на відсторонення Тупицького. Згідно з версією інстанції, відсторонити голову Конституційного Суду можна тільки в разі відсторонення судді, його затримання або взяття під варту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред