
Європейський суд почав перевірку законності передачі державі Кременчуцького нафтопереробного заводу (НПЗ). Про це УНІАН повідомив адвокат Валерій Кострюков.
В листопаді 2022 року рішенням ставки Верховного Головнокомандувача та наказами Командування сил логістики Збройних Сил України було передано у державну власність як військове майно акції низки українських підприємств. Одним з цих підприємств є ПАТ "Укртатнафта", яка володіє найбільшим в Україні нафтопереробним заводом – Кременчуцьким НПЗ.
Тоді багато експертів ставило під сумнів законність такого відчуження як в розрізі порушення процедури примусового відчуження, так і в розрізі неможливості "мобілізовувати" акції підприємств як військового майна, зазначаючи, що в перспективі це може лише зашкодити державі.
Як зазначає адвокат, із законністю примусового відчуження акцій не погодились і колишні акціонери Укртатнафти. Вони вважали, що примусове відчуження було безпідставним, незаконним та здійсненим з низкою процедурних порушень, а тому почали його оскарження в судах.
"І ось сьогодні вже з’являється інформація, що таке оскарження вийшло на міжнародний рівень та вже розглядається Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ). Зокрема, ЄСПЛ визнав прийнятними відповідні скарги компаній-акціонерів Укртатнафти – Caformena Holdings Ltd та Besato Consulting LTD. Це означає, що ЄСПЛ визнав свої повноваження на розгляд вказаних скарг, а тому останнє слово в спорі щодо оцінки законності передачі державі акцій Укртатнафти саме за цим міжнародним судом", - пояснив Кострюков.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред