Фахівці вважають, що Україна втрачає шанс на зростання своєї економіки через те, що не стимулює співвітчизників повертатися з інших країн, де вони працюють.
А тільки таким методом вітчизняна економіка може досягти рівня 5-7%. Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.
"Світ стає більш прагматичним, конкуренція за людей буде тільки зростати. І чи виграє Україна в цій конкурентній боротьбі - залежить тільки від нашої влади. Потрібно міняти країну - не тільки в гаслах, коли нам пропонують політики перед виборами. А міняти таким чином, щоб люди відчували в першу чергу не своїми вухами, а своїми кишенями", – підкреслив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.
Тим часом, переважна кількість українських заробітчан змушена працювати далеко від дому, причому у вкрай непростих умовах. Люди самі зізнаються, що їх працевлаштування за кордоном - важка праця при повній відсутності соціальних гарантій і мінімальними гарантіями з охорони праці. А житло і харчування, якими іноземні роботодавці заманюють до себе українців, в більшості випадків виявляється найдешевшим.
Особливо, якщо мова йде про сезонні сільгоспроботи.
"Більшість працівників працюють без належного оформлення. Тобто без належного захисту, без страхування ризиків, пов'язаних з трудовою діяльністю. Без гарантій, що з ними належним чином розрахуються. Більш того, бувають випадки, коли ми стикаємося з елементами трудового рабства, коли людей експлуатують нищівно, при чому не розраховуються з ними належним чином", - говорить Олег Пендзин - член Економічного дискусійного клубу.
Експерти впевнені, що держава повинна більш активно стимулювати співвітчизників повертатися з-за кордону і працювати на свою країну.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред