В Україні заговорили про віялові відключення світла, і графік таких відключень навіть передали до Офісу президента.
Експерт з питань енергетики Валентин Землянський прокоментував ситуацію і розповів, що чекає українців.
"Це всім відомо, і про це говорить оператор Укренерго. Взагалі є декілька рівнів небезпеки. Перший - коли за нестачі електроенергії починають відключаться промислові підприємства, але за великим рахунком, диспетчера бояться брати на себе відповідальність і чекають, коли автоматика сама відключиться. Але, по факту, мають відключати промислові підприємства, а потім вже, те що ми називаємо віяловими відключеннями. І якщо не вийде маневрувати, тоді вже блекаут", - сказав Землянський в інтерв'ю UkrLife.TV
За його словами, щоб не допустити блекауту, застосовуються такі віялові відключення світла.
читайте такожЦіни на світло в Україні тепер регулює держава
Також експерт каже, що низка помилок призвела до складної ситуації у сфері електроенергетики, в тому числі й політичні похибки.
"Коли в Україну прийшли холоди, атомні блоки стояли на ремонті, і вийшло так, що вугілля пішло більше ,ніж передбачалося, і його замінити було нічим", - говорить експерт.
За словами експерта, ризики відключень електроенергії є завжди, але населення в списку претендентів на передостанньому місці.
Зазначимо, 3 лютого Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) опублікувала тривожне повідомлення, в якому заявила, що ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) критична.
За інформацією комісії, щоденне скорочення запасів загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС, що своєю чергою може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі України.
Це означає введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачів, яке називають віяловим відключенням.
Як раніше повідомляв Главред:
- 26 січня виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що в опалювальний сезон Україна входила з рекордно великими запасами вугілля, але вже станом на січень 2021 року вони є рекордно низькими. Він назвав причини даної ситуації.
- Крім того, Вітренко заявив, що в Україні через погодні умови виник дефіцит електроенергії на ринку не вистачає тисяч мегават.
- 5 лютого на Запорізькій тепловій електростанції в Енергодарі сталося аварійне вимкнення. Причиною інциденту називають несправність системи охолодження блочного трансформатора. Це вже друге за тиждень аварійне відключення ТЕС.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред