Протестні акції в Україні та різні події, пов'язані з проявом невдоволення з боку суспільства свідчать про те, що в країні існує високий градус напруги. Однак це не призведе до серйозних політичних змін у вигляді зміни влади.
Таку позицію в коментарі Главреду озвучив політолог і соціолог, директор соціологічної служби Український барометр Віктор Небоженко.
За його словами, в Україні як і раніше існують групи, які постійно протистоять один одному, в той час як суспільство в даний момент не визначилося з трактуванням того, хто є позитивнии героєм, а хто – негативним.
"Наразі суспільство не знає, хто реальний вбивця, а хто – захисник. Тепер це буде бідою всіх відомих особистостей в Україні – одна група людей буде називати його вбивцею, а інша – героєм. Так буде і з Зеленським, Порошенком, Венедиктовою – одні будуть називати їх корупціонерами, а інші – борцями з корупцією. Оскільки є фігури, які викликають політичний конфлікт і є фігури, які творять страшні речі і нецікаві нікому", - зазначив експерт.
На думку Небоженка, останні протестні акції говорять про те, що в суспільстві накопичилося певне невдоволення останніми подіями, однак щодо серйозних політичних потрясінь у вигляді початку революції говорити передчасно.
"І те, що ми бачимо навколо Стерненка – це відчуття політичного дисонансу. Проте не варто плутати акції протесту під будинком Зеленського, що відбулися після суду, з початком революції. Як мінімум тому, що в Україні не буває таких подій влітку. У нашій країні – це не більше, ніж спосіб зігрітися. У суспільстві визріла серйозна напруга, але говорити про те, що це спричинить за собою чиюсь загибель або велике обурення – рано", - вважає аналітик.
Наостанок він додав, що серйозні події в Україні можуть початися тільки тоді, коли буде для цього привід. Приміром, каталізатором протистояння може стати новий виток російсько-української війни на Донбасі. І тоді активна частина суспільства буде здійснювати колосальний тиск на владу.
"Це в цивілізованих країнах расисти борються з антирасистами і фашисти з антифашистами, але в Україні цього не буде. Такі спалахи можливі, тільки якщо на Донбасі почнеться масштабний наступ російських військ – тоді всі ті, хто вважає себе патріотом, почнуть тиснути на владу, як тільки можливо. І це говорить про те, що ще через місяць можна буде знову говорити про черговий спалах ненависті", - підкреслив Небоженко.
Нагадаємо, раніше політичний експерт Андрій Головачов пояснив, чому справа Стерненка і надалі буде загострювати політичне протистояння в країні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред