Експерт-енергетик пояснив, чи варто побоюватися відключень світла через обстріли

31 серпня 2023, 01:35оновлено 10 вересня 2023, 12:17
Експерт Володимир Омельченко каже, що на територіях прифронтових або звільнених ситуація з електропостачанням може ускладнитися.
Блекаут, Омельченко
Володимир Омельченко не вважає, що ймовірність занадто тривалих блекаутів занадто висока / колаж Главред, фото УНІАН І Energy Club

Можливість того, що в Україні через обстріли окупантів можуть бути тривалі відключення - по 6, 8, 10 годин ‒ є, але не надто висока. Про це в інтерв'ю Главреду розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Однак експерт каже, що на територіях прифронтових або звільнених ситуація з електропостачанням може ускладнитися.

"Все можливо - ми живемо у світі ймовірностей. Так, вона вище, ніж в країнах Євросоюзу, тому що ми знаходимося в стані війни і у нас пошкоджена енергетична система. Але я б не сказав, що вона занадто висока. Хоча на окремих територіях України, особливо на прифронтових або звільнених дійсно буде найбільш складна ситуація через руйнування енергосистеми. Ризики існують, але вони менші, ніж минулого року", ‒ сказав Омельченко.

відео дня

Хто такий Володимир Омельченко

Володимир Омельченко - директор енергетичних програм Центру Разумкова.

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

У 1992-1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997-1998 - головний спеціаліст відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міністерства економіки України;

1998-2003 - НАК "Нафтогаз України", очолював напрямок транспорту нафти;

2004-2007 - головний консультант Національного Інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

З лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року-директор енергетичних програм.

Нагадаємо, раніше керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко припустив, що в осінньо-зимовий період країна-агресор Росія може посилити обстріли України із застосуванням ракет і дронів. Окупанти битимуть як по об'єктах цивільної інфраструктури, так і по військових об'єктах. Мусієнко вважає, що РФ може повторити сценарій осені 2022.

Також Мусієнко розповів, які саме дрони виробляє Росія і для чого агресору потрібне масштабне виробництво.

Інші новини:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти