До того моменту, як Крим був окупований Росією, усі польоти над Чорним морем в зонах, які контролювалися Києвом, управлялися з Сімферополя. Україна не запрошує, але дозволяє НАТО здійснювати польоти в зоні Сімферопольського району польотної інформації. При цьому польоти авіації альянсу навряд чи наблизяться до анексованого півострова ближче, ніж на 12 миль, сказав у коментарі Obozrevatel колишній представник президента у автономній республіці Борис Бабін.
За його словами, Україна не запрошує Північноатлантичний альянс у повітряний простір над Кримом, однак не буде проти такої ініціативи.
"Ми кажемо: "Шановні натовці, якщо ви хочете літати над Чорним морем, так ми вам це дозволяємо". Тому що досі, згідно з Міжнародним повітряним правом, це зона відповідальності України. Ми не кричимо: гей, літайте над Сімферопольським аеропортом! Ні. Ми кажемо, що як держава, яка за це відповідає, ми згодні з тим, щоб країни НАТО користувалися цим районом як районом відповідальності за безпеку руху України", - пояснив ситуацію Бабін.читайте такожУ МЗС розкрили погрози Росії на адресу країн, які підтримали повернення Криму в Україну
При цьому дипломат додав, що за такого сценарію розвитку подій літаки колективного блоку безпеки навряд чи наблизяться ближче до захопленого росіянами українського півострова ближче, ніж на 12 миль. У тому випадку, якщо вони будуть пролітати на 13-й милі від Криму, росіяни нічого зробити не зможуть.
"Якщо вони летять від Криму на 13-й милі, Росія може скреготати зубами, потім розповідати, що наш героїчний льотчик показав їм дулю в повітрі. Але вона не зможе нічого зробити ані фактично, ані юридично", - підкреслив Борис Бабін.
Новини Криму
- Міністр інфраструктури України Владислав Криклій 10 лютого заявив, що НАТО слід підтримати Київ щодо реалізації заходів з метою моніторингу ситуації вздовж кордону з Росією. Для цього українська держава могла б запропонувати альянсу використовувати польотну інформацію для проведення своїх військово-повітряних операцій.
- У представництві президента України у АР Крим 18 лютого розповіли про те, що Київ не збирається проводити військову операцію щодо повернення окупованого Криму під політичний контроль Києва. Україна зосередиться на політико-дипломатичних інструментах повернення своєї території.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред