Країна-агресорка Росія офіційно зрівняла статус електронних та паперових повісток. Тепер росіяни можуть отримувати електронні повістки через додаток "Госуслуги" (аналогі української платформи "Дія" - ред.) і бути покараними за ухилення від них. Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк розповів, чи чекати українцям відповідних змін у законодавстві України.
"Сьогодні немає потреби змінювати порядок мобілізації в Україні. В Росії ж відбулась істерична дія через парламент, коли депутати тричі проголосували і отримали електронний мобілізаційний документ", - зазначив Подоляк в ефірі 24 каналу.
За його словами, така істерична поведінка Кремля свідчить про те, що втрати окупантів – захмарні.
Радник голови ОП запевнив, що наразі в Україні немає потреби запроваджувати електронні повістки. Подоляк підкреслив, що існує три аспекти, які впливають на цей процес:
- в Україні існує контрольований процес мобілізації – Міністерство оборони України і ЗСУ займаються ним доволі ефективно;
- радник голови ОП послався на слова віцепрем'єра та міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, який заявив, що для запровадження електронних повісток через "Дію" потрібно змінити низку документів, регуляторних актів в нашому законодавстві. Але Подоляк запевнив, що зараз в цьому немає потреби;
- українські ТЦК сьогодні працюють досі ефективно, попри наявність помилок, які військові постійно виправляють.
Мобілізація в Україні
Президент Володимир Зеленський 25 лютого підписав указ Про загальну військову мобілізацію на території України у зв'язку з повномасштабним військовим вторгненням країни-агресора Російської Федерації. Призивають до лав Збройних сил України чоловіків від 18 до 60 років. В першу чергу тих, у кого є бойовий досвід.
Мобілізацію в Україні продовжили до 21 листопада. За документ, який вніс до Ради президент Зеленський, проголосували 288 нардепів.
8 листопада президент Володимир Зеленський вніс до Ради два проекти затвердження указу глави держави про продовження воєнного стану та мобілізацію в Україні на 90 днів. Пізніше воєнний стан та мобілізацію в Україні продовжили фактично до кінця зими.
7 лютого Верховна Рада підтримала укази президента Володимира Зеленського про продовження дії режиму воєнного стану і загальної військової мобілізації в Україні на 90 днів. На підтримку законопроекту про воєнний стан проголосувало 348 нардепів.
Вас може зацікавити:
- Що важливо знати про мобілізацію: у Міноборони зробили заяву на тлі фейків РФ
- Сотні кримінальних проваджень: у прокуратурі розповіли, як карають ухильників від мобілізації
- Скасування броні від мобілізації: у Кабміні розповіли, у яких випадках її анулюють
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред