Онлайн-уроки для школярів: розклад і де дивитися

31 березня 2020, 19:32оновлено 2 квітня 2020, 17:26
21693
Під час безпрецедентно довгого карантину дітям і батькам потрібно звикати до самоорганізації.
школа
Українські школярі переходять на дистанційне навчання / Фото: УНИАН

Українські школярі вже понад два тижні знаходяться на карантині через епідемію коронавируса Covid-19, його продовжили до 24 квітня і поки невідомо, чи сядуть діти за парти знову в цьому навчальному році. Карантин батькам добре відомий, оскільки в школах його застосовують для захисту від сезонних ГРВІ і грипу майже щорічно. Однак раніше такі вихідні дні всі сприймали, як канікули, але пандемія внесла свої корективи і необхідно налаштовуватися на тривале дистанційне навчання.

Вчимося вдома

Дистанційне навчання, як показує реальність, стало випробуванням, як для школярів і батьків, так і для вчителів. Ніхто не був готовий до такого жорсткого карантину, тим більше що віддалена освіта раніше в Україні не практикувалася. Починалося все з того, що у вайбері вчителя кидали завдання, які повинні теоретично діти мусили виконати в школі, а також домашню роботу. Батьки були обурені, діти без контролю, в переважній більшості, намагалися від роботи всіляко ухилитися. Якщо взяти середньостатистичний клас на 30 осіб, то дистанційно всі завдання в ньому виконували не більше 10 школярів.

відео дня

У міру напруження ситуації з епідемією коронавіруса і навіювання батькам, що карантин - це не канікули, все більше школярів почали налаштовуватися на самостійне дистанційне навчання.

На допомогу прийшов Google Classroom, куди перемістилася після весняних канікул українська середня освіта. В YouTube з'явилися численні інструкції для вчителів по створенню уроків і завдань. Зокрема, як створювати матеріал у Gooole Класі - можна подивитися за посиланням. Через електронну пошту батьки або учні можуть зареєструватися в сервісі, що дозволить потрапити на сторінку вашого класу, де всі вчителі розміщують завдання.

Онлайн-уроки для школярів: розклад і де дивитися

Після виконання до завдання необхідно прикріпити фото роботи, а потім позначити його, як виконане. Кожне завдання має певний термін для виконання, який визначає вчитель, тому тут також важливий режим. Після перевірки педагог може відправити школяреві оцінку з коментарем або переслати для виправлення помилок і доопрацювання.

Онлайн-уроки для школярів: розклад і де дивитися

Відео уроки

Президент України Володимир Зеленський заявив, що у зв'язку з карантином з 6 квітня стартує проект Всеукраїнська Школа Онлайн.

"Ще один важливий момент - це дистанційна освіта під час карантину. Наше завдання як держави забезпечити кожній дитині вільний доступ до знань. З цією метою, у понеділок, 6 квітня стартує проект Всеукраїнська Школа Онлайн. В рамках проекту 40 педагогів з Києва на час карантину стануть вчителями для всієї України ", - сказав президент.

Зараз вибрані вчителя записують відеоуроки з предметів для учнів з п'ятого по одинадцятий клас за програмою Міністерства освіти. Вчитися дистанційно школярі зможуть на Facebook, YouTube і за допомогою спеціальних ранкових трансляцій на українських телеканалах.

40 педагогів з Києва на час карантину фактично стануть вчителями для всієї України. Школярі з п'ятого по одинадцятий клас зможуть дистанційно вивчати 11 предметів.

Щоранку, о 10:00, з понеділка по п'ятницю уроки транслюватимуть українські телеканали:

  • 5-й клас - Плюсплюс і 112 Україна

  • 6-й клас - ZOOM і NewsOne

  • 7-й клас - ZIK

  • 8-й клас - Індиго і УНІАН

  • 9-й клас - Рада і UA: Культура • 10-й клас - UA: Перший

  • 11-й клас - М1

Також уроки можна буде подивитися на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки України в Facebook і YouTube.

Однак регіональні телеканали вже раніше запустили трансляцію відеоуроків, які школярі зможуть подивитися вже в перший день після весняних канікул.

У столиці регіональний телеканал Київ транслюватиме уроки з 12 предметів. Заняття проводитимуть вчителі столичних шкіл, вони передбачені для учнів 9 та 11 класів. Проводити уроки будуть з таких предметів: біологія, хімія, українська мова, українська література, історія України, світова історія, географія, фізика, алгебра, геометрія, німецьку мову, англійську мову. Щодня по буднях будуть показувати чотири уроки. Тривалість одного становить 30 хвилин.

У Дніпрі місцевий телеканали також почали трансляцію уроків для школярів старших класів. Розклад відеозапису уроків представили 11 канал і 34 канал. Для перегляду роликів можна пройти за посиланням.

Онлайн-уроки для школярів: розклад і де дивитися

Подивитися лекції можна і на місцевому телеканалі ДніпроТВ. Детальніше - за посиланням.

Онлайн-уроки для школярів: розклад і де дивитися

Нові IT-технології допоможуть закінчити навчальний рік

В умовах жорсткого карантину школярі будуть змушені використовувати новітні технології, щоб не пропустити майже півроку шкільної програми. Навіть традиційні раніше походи по репетиторів зараз заборонені через епідеміологічну ситуацію.

На допомогу приходять новітні технології, які раніше успішно використовувалися в бізнесі, а тепер допоможуть школярам закінчити навчальний рік.

Наприклад, Zoom - сервіс для проведення відеоконференцій, онлайн-зустрічей і створення групових чатів. У режимі конференції цей сервіс дозволяє зібрати в одному віртуальному класі до 100 осіб і безперервно працювати протягом 40 хвилин. Паралельно учитель може виводити на екран навчальні матеріали. І великий плюс - всі можуть спілкуватися і бачити один одного.

Також для зв'язку з учителями або однокласниками можна використовувати традиційний Skype. Він зручний тим, що можна бачити співрозмовника і паралельно відкрити чат і писати завдання і їх виконання.

Безпрецедентний всесвітній карантин дозволяє дізнатися про нові інструменти для дистанційного навчання, які, безсумнівно, будуть корисні в майбутньому. Це шанс для школярів стати більш самостійними і відповідальними і показати, що наші технології дозволяють вчитися під час пандемії так само, як діти з Європи, США чи Канади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
#}
Ми використовуемо cookies
Прийняти