Спочатку всіх приголомшили карантином, потім закриття метро поставило на вуха все місто, яке такого точно не очікувало. І начебто ті, кому дуже сильно треба на роботу або у справах, пристосувалися, і стали з самого ранку займати черги на зупинках громадського транспорту - як і цю "радість" забрали.
Безстрашних киян намагаються змусити зрозуміти, що коронавірус - це цілком реальна небезпека, яка вбиває по 800 чоловік за добу в сонячній Італії, що це зараза, яка косить життя у Франції, Іспанії, Німеччині і навіть в США.
А в Україні на сьогодні вже підтверджені 73 випадки зараження COVID-19, три з них - летальні.
Так, наше життя змінилося до невпізнання, і кожен хоче "прокинутися" від цього "дурного сну", в якому ми опинилися через обставини. Але чинити опір цій реальності нерозумно.
Проте з самого ранку в Києві громадський транспорт має право перевозити виключно тих, у кого є пропуски.
Відзначимо, в усіх тролейбусах, трамваях і автобусах чергують правоохоронці. Але народ намагається прорвати цю блокаду - людям потрібно годувати сім'ю, оплачувати житло за розкладом, і всіма силами утриматися за роботу.
Як кияни зустріли нову реальність
У соцмережах з цього приводу багато розмов.
"Без спеціальних перепусток не пускають, але можна проїхати з посвідченням", розповів Олександр Гончаров, який розмістив у мережі відео, як на Героїв Дніпра перевіряють документи усім, хто хоче зайти до трамваю.
"День перший заборони громадського транспорту в Києві: багато лікарів не змогли добратися на роботу, люди чекають біля кабінетів", - пише Володимир Компанієць.
Жителі Вишгорода скаржаться в соцмережах, що ніхто не подумав про них. Зокрема, медики обурені, що не можуть доїхати на роботу, в умовах, що склалися під час карантину через коронавірус, про них забули, а вони повинні рятувати людей.
До слова, люди почали об'єднуватися в групи, в яких радять один одному, до кого звернутися в такій ситуації, і при можливості допомагають доїхати на роботу.
До речі, медики почали питати про те, як доїхати на роботу, ще вчора.
"КП ВМР ВІШГОРОДПАСТРАНС вбухали мільйони гривень, а медпрацівники повинні добиратися на роботу на попутках, та й ще за свій рахунок", - обурився Олександр Смежко.
"Пишу від імені Вишгородської лікарні. Коли стало відомо, що будуть проблеми з транспортом, перші до нас звернулись з готовністю допомогти Шугайло Ірина та Олександр Скоробогатий. Дуже вам вдячні. Олександр і сьогодні доставив нашого лікаря-анестезіолога після нічного чергування в Київ. Дякуємо від імені всіх медиків!!! Ви нам потрібні!!!", - під одним повідомлень висловилася Наталія Шилан.
"... ми робимо чат в телеграмі для координації мешканців Вишгорода та Вишгородського району, де будемо повідомляти про ситуацію, яка відбувається і про логістику, допомогу один одному!
Моєю публікацією підвези медика поділилося більше 10000 тисяч людей!
І Як показала практика, чат, який ми створили, підвези медика на роботу тепер створений і працює в кожному місті!
І люди неймовірні і готові допомагати один одному!", - розповіла в соцмережі Ірина Шугайло.
"Пожартували, тепер давайте про серйозне.
Влада в черговий раз притормозила з визначенням, кому завтра виходити на роботу, а кому ні. Тваринницьким фермам, тепличним господарствам, бійням, підприємствам харчової промисловості, продовольчим складам, швейним фабрикам, які шиють маски і спецодяг, фармвиробництвам завтра можна (потрібно) працювати чи ні?
А їх суміжникам?
Якщо немає, навіщо залишати працювати продовольчі магазини, якщо через кілька днів в них все закінчиться?", - висловився Євген Любович.
"Перед в'їздом до Києва, під колишньої стелою 'місто герой', на Броварській трасі поліцейський пост з автомобілями змінили на військовий, стаціонарний з бронемашини типу Козак. Типу до полчища з0мбі прибіжать, чи що) а так зрозуміло, в загальному навіть сказав, ну, як завжди ранок ", - розповів Андрій Недзельницький.
"Чому Гонконг не ввів надзвичайний стан, не закриває підприємства, не обмежує транспорт, не стримав виходити з дому і не припинив всі авіарейси?
Житель Гонконгу Viacheslav Mostsevoi розповів про те, як там організована боротьба з коронавірусом:
"У Гонконзі коронавірус не зупинив економіку і транспорт, все люди без обмежень пересуваються, все працює. Там є досвід протидії вірусам, всі пам'ятають атипову пневмонію 2003 року, і багато людей застосовували і до епідемії антисептики і захисні маски. Що робили в Гонконгу після перших повідомлень про коронавіруси? ", - розповів журналіст Юрій Бутусов.
читайте такожЯк довго триватиме епідемія коронавірусуДодамо, що в соцмережах деякі громадяни продають свої проїзні квитки - з припискою Кличко "П*дар".
Нагадаємо, з неділі, 22 березня, у Києві громадський транспорт буде перевозити працівників екстрених служб, аптек і продовольчих магазинів. На такі заходи влада столиці пішла через поширення коронавірусу.
Тому пасажири будуть допускатися за наявності спеціальних квитків, посвідчень особи і засобів індивідуального захисту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред