Заступник голови Всеукраїнського лікарського товариства Костянтин Надутий заявив, що з 1 квітня 2020 року стартує черговий етап медичної реформи, в рамках якої держава буде платити за пацієнта лише у виняткових умовах.
"Лікувати безоплатно за тарифами, які позначені, будуть тільки тих пацієнтів, які зареєстровані в e-Health. Реєстрація в e-Health здійснюється на первинній ланці, а там на сьогоднішній день не зареєстровано близько 20 % і більше пацієнтів. Уявіть собі, що швидка допомога привозить людину з політравмою в стаціонар, і виявиться, що ця людина в e-Health не числиться або взагалі не громадянин України. Тоді він обслуговується платно або ніяк", - сказав він у коментарі Главреду.
Спікер підкреслив, що дефіцит фінансування вже відчули туберкульозні диспансери, які масово закрили по всій країні. За словами експерта, в таких жорстких умовах лікарня буде не в змозі надати дійсно кваліфіковану допомогу, тому нормально функціонувати зможуть лише медустанови у великих містах завдяки дотаціям із бюджету. Він підкреслив, що, швидше за все, маленькі лікарні будуть закриті, а до великого міста пацієнтам потрібно буде докласти зусиль, щоб дістатися.
"Деякі маршрути складають півтори години, а Супрун все зробила, щоб на швидкій стало менше лікарів. Компетенція фельдшера невідкладних станів, якого називають парамедиком, становить 20 хвилин максимум. Це зупинка кровотечі, знеболювання, елементарні речі, а далі має бути кваліфікована допомога лікаря. Людина буде їхати 1 годину 10 хвилин без кваліфікованої медичної допомоги. Не будуть довозити! А якщо пологи, то вони будуть проходити в машині. А інфаркт взагалі може не дочекатися кваліфікованої допомоги. Людина може померти в дорозі", - констатував Надутий.
За твердженням експерта, наслідки зміни принципу фінансування вторинної ланки з 1 квітня можуть принести системі охорони здоров'я в Україні незворотні наслідки.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук в деталях розповів про долю медичної реформи та проекту Нова українська школа.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред