На космічному кораблі "Схід-1" Юрій Гагарін 12 квітня 1961 року стартував з космодрому "Байконур", здійснивши орбітальний політ навколо Землі. Світ почув гагарінське "Поїхали", яке стало відправною точкою для пілотованої космонавтики.
На честь 60-річчя однієї з найважливіших подій в історії людства ми зібрали тематичну добірку з десяти ігор, де космічні кораблі давно вже не розкіш, а засіб пересування.
Mass Effect
Якщо мова заходить про епічні історії, розтягнутих на цілу епопею, то науково-фантастична серія BioWare підходить, як ніщо інше. Постійні переміщення між планетами, вибудовування зв'язків з персонажами різних рас і видів, участь в міжпланетарних конфліктах і підготовка до зіткнення з навислою загрозою.
До речі, вже в наступному місяці, 21 травня, відбудеться реліз довгоочікуваного ремастера трилогії Mass Effect. З технічних подробиць гравців чекають: підвищений дозвіл і частота кадрів, перероблені моделі персонажів, текстури, поліпшені шейдери і ефекти. Вся трилогія тепер запускається через єдиний клієнт, а редактор персонажа буде загальним.
Mass Effect Legendary Edition можна буде купити як на консолях Xbox і Playstation, так і на ПК.
No Man's Sky
No Man's Sky зустріла катастрофічний запуск, вилетівши з космодрому практично без палива, використовуючи замість енергії обіцянки керівництва Hello Games про безкрайній відкритий світ і нескінченний простір для дослідження.
Але тільки лише в кінці 2018 року з повторним запуском ракета під назвою No Man's Sky зробила вдалий виліт і прямо зараз активно підтримується своєю командою, щоб і далі продовжувати свій шлях.
Кількома тижнями раніше автори випустили чергове велике оновлення до своєї космічної пісочниці, яке вводить в гру новий режим, ті самі експедиції.
Star Wars Jedi: Fallen Order
Рогалик з замахом на souls-ігри у всесвіті "Зоряних воїнів", всупереч загальному скептицизму, став однією з найбільш гостроцікавих пригод, що вийшли у 2019 році. Подорожі по планетах, вивчення місцевої фауни і, зрозуміло, відкритий бій з представниками Імперії.
До того ж Fallen Order – це повністю одиночна пригода, в якій немає місця лутбоксам, багатокористувацьким і кооперативним режимам, а також різним "сервісним" механікам.
Alien: Isolation
Не без моторошних проєктів в списку – 1 на 1 з Чужим на кораблі, але є одне, але – в цій грі ви дійсно будете вчитися виживати, а небезпека завжди буде переслідувати вас по п'ятах.
Головною героїнею гри стала дочка Еллен Ріплі з оригінальної трилогії фільмів, а Чужий не залежить від скриптів, і його поведінку практично неможливо передбачити. До того ж журналісти інтернет-видання IGN помістили гру у свій Топ-3 найстрашніших ігор минулого покоління.
Dead Space
Ще один космохорор, творці якого надихалися якраз фільмами і коміксами з серії "Чужий", а також такими картинами, як "Дещо" і "Крізь горизонт". У першій частині, що вийшла у 2008 році, головний герой, інженер Айзек Кларк, намагається вижити на покинутій космічній станції, де його вчорашні колеги перетворилися на жахливих монстрів, некроморфів.
Гра була успішною і отримала приквел, а трохи пізніше і сиквел, який вийшов у 2011 році. Третя частина гри вийшла на початку 2013 року. За чутками, в розробці знаходиться нова частина Dead Space, фанати якої вже не перший рік штурмують соцмережі видавця в надії хоча б на ремастер культової науково-фантастичної трилогії.
The Outer Worlds
Нову гру від творців Fallout: New Vegas можна критикувати за коротку тривалість, але вже докопуватися до настільки вилизаного сценарію при такій варіативності вибору під час проходження сатиричної космічної пригоди в дусі оригінальних Fallout, ні у кого не знайдеться сміливості.
До того ж гравців чекає величезна кількість різних небезпек – від куль космічних піратів до іклів кровожерливих монстрів. Подорожувати гравцям належить не тільки по декількох планет, але і по просторах космосу.
Prey (2016)
Спочатку Prey планувалася як продовження однойменної гри 2006 року, але пізніше видавець прийняв рішення повністю перезавантажити проєкт, почавши роботу над сюжетом, місцем дії та іншими елементами гри з нуля. Події розгорнуться в недалекому майбутньому, де гравець в ролі Моргана Ю, над яким проводилися експерименти з поліпшення людства, виявляється на космічній станції Талос 1.
Гравці і критики свого часу обійшли Prey стороною, а даремно – на прикладі цієї гри Arkane в черговий раз нагадали, що вони майстерно вміють занурювати гравця в будь-яку ситуацію, дозволяючи відчути себе в скафандрі дослідника на покинутій космічній станції, повній своїх таємниць і небезпек.
Космічні рейнджери
В якомусь сенсі культова СНД-шна річ, знайома багатьом, але випробувана далеко не кожним, хоча варто було надолужити матчастину. Така собі тактичний рольове відігравання, що об'єднує особливості різних жанрів, але не фіксується ні на одному з них.
Гравцеві належить виступити в ролі рейнджера-добровольця, учасника організації, створеної спеціально для боротьби з клісанами.
Kerbal Space Program
Даний індивід не схожий на попередні ігри з нашого списку, тому що в ньому ви не стільки досліджуєте космос в пригодницькому режимі, скільки вивчаєте космос і створюєте свою програму з проєктування і навігацією космічних апаратів.
Аналогами можливих в Kerbal Space Program космічних програм є програма "Аполлон", Міжнародна космічна станція, марсіанська наукова лабораторія. Гра має підтримку модифікацій.
Faster Than Light
FTL: Faster Than Light – дуже важливе на сьогодні інді, яке робить акцент на реіграбельності. За сюжетом ви керуєте кораблем і членами екіпажу, подорожуєте через згенеровані системи, воюєте з флотом узурпаторів і в цілому, дбаєте про велику кількість процесів.
Усередині гра набагато серйозніше, ніж може здатися по відео або скріншотам.
Раніше ми зібрали добірку відеоігор, "шпіля" в які можна неусвідомлено тренувати власний мозок і підтримувати його в тонусі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред