Вчені з бельгійського дослідницького центру IMEC (Міжуніверситетський центр мікроелектроніки) спільно з гентським університетом розробили революційні інтелектуальні контактні лінзи, які зможуть вирішити цілий перелік проблем із зором.
Дослідники обіцяють, що їх винахід виправить ряд ускладнень — від відсутності райдужної оболонки та синдрому сухого ока до хронічної мігрені.
"Інтелектуальна контактна лінза оснащена революційним РД-осередком, який здатен контролювати кількість світла, що потрапляє в людське око. Ця комірка містить детектори світла для вимірювання кількості світла в навколишньому середовищі, детектори моргання та особливі драйвери для автоматичного управління без втручання користувача" — розповів Андрес Васкес Кінтеро, доцент центру мікросистемних технологій в гентському університеті.
Однак це не єдині "розумні" контактні лінзи, які можуть з'явитися на ринку вже в доступному для огляду майбутньому.
Стартап "Mojo Vision" вже встиг залучити сотні мільйонів доларів інвестицій в Кремнієвій долині для розробки своїх лінз віртуальної реальності. Їх винахід дозволяє розширити видимий світ за допомогою "підказок", котрі будуть з'являтися саме тоді, коли користувачеві це буде необхідно. Винахідники запевняють, що їх вбудовані в лінзи дисплеї будуть практично непомітні для звичайної людини.
Поки ще не відомо коли Mojo Lens надійдуть у продаж, але розробники поспішили запевнити, що їх диво-лінзи не змусять користувачів чекати десятки років — перша версія вийде через два-три роки. Це будуть базові лінзи, призначені для людей з порушенням зору.
Раніше ми розповідали, що собою являє "Темний Інтернет" і як туди потрапити.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред