Глобальне потепління мало значний вплив на клімат в Україні, заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
Україна відноситься до тих країн, в яких глобальне потепління відбувається досить відчутно - середньорічна температура за останні кілька років збільшилася на 1,6-1,7 градуса Цельсія, розповів він в інтерв'ю виданню Парламент.uа.
"Крім того, щорічно в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується. Якщо все так і буде продовжуватися, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде", - не виключив синоптик.
Разом з тим директор Укргідрометцентру говорить, що в 2021 році в Україні буде найбільший урожай за всю історію, починаючи з Київської Русі.
"Все це через сприятливі погодні умови, які були під час посівної. Зокрема, цього року очікується найбільший урожай кукурудзи та озимих культур", - підкреслив він.
Співрозмовник додав, що в Україні залишаються значні загрози глобального потепління для аграрного сектора.
"Але сучасні технології дозволяють уникати негативних наслідків. Думаю, наші аграрії враховують це, особливо великі агрохолдинги", - резюмував Кульбіда.
читайте такожВід спеки до різкого похолодання: у вересні вріже "дубак", синоптик назвав дати
Раніше кліматолог Світлана Краковська заявила, що в Україні темпи потепління перевищують глобальні, в тому числі середньоєвропейські.
За її прогнозом, в Україні кліматичне літо (коли середньодобова температура перевищує +15 градусів), буде набагато довше - триватиме на півдні з трьох до п'яти місяців (три з них з будуть з тропічними ночами).
У свою чергу директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив про те, що в разі продовження підвищення середньої температури Україні загрожують серйозні кліматичні зміни. "При збереженні таких тенденцій на всьому півдні України, а також в частині центральних областей, Клімат буде, як наприклад зараз в Греції. Сухі субтропіки", - сказав синоптик.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред