Могли битися за Україну: як українці Долгопят, Бакши і Голядкіна стали чемпіонами для інших країн

10 серпня 2021, 16:07
Талановиті спортсмени-українці, які виграли медалі в Олімпіаді у Токіо, з різних причин обрали не Україну, а інший національний прапор.
Артем Долгопят
Українець Артем Долгопят завоював золото для Ізраїлю / Reuters

Спортсмени, які представляли Україну на Олімпійських іграх-2020 у Токіо, зуміли завоювати 19 медалей. З них одна золота, шість срібних, а також 12 бронзових медалей, якими нагороджуються учасники за 3-е місце. Що цікаво, українці, які виступають за інші країни, виступили краще - 10 нагород, серед яких 2 золоті медалі, дві срібні та шість бронзових.

У добірці опинилися талановиті українці, які прийняли рішення виступати за інші збірні. Серед них донеччанка Марина Голядкіна, одеситка Ірина Зарецька, уродженка Запоріжжя Анастасія Близнюк, львів'янин Сергій Тарновський, кримчанин Гліб Бакші та інші спортсмени.

Артем Долгопят - Ізраїль, спортивна гімнастика

Артем Долгопят / Reuters

Артем почав свою кар'єру в гімнастиці в Україні, але коли йому було 12 років, сім'я прийняла рішення переїхати до Ізраїлю. Для своєї нинішньої країни Долгопят зміг завоювати золоту медаль.

Марина Голядкіна - Росія, артистичне плавання

Марина Голядкина / instagram.com/marina_gold13

Марина народилася у Донецьку. Після подій, які відбулися у 2014 році, вона змінила громадянство і вирішила виступати за РФ. У складі збірної Олімпійського комітету Росії у Токіо стала чемпіонкою в командних змаганнях.

Ірина Зарецька - Азербайджан, карате

Ірина Зарецька / Reuters

Ірина Зарецька з Одеси. Вона виступала за Україну до 2015 року, проте пізніше вирішила прийняти вигідну фінансову пропозицію іншої держави і виступає за Азербайджан. На Олімпіаді у Токіо завоювала "срібло"

Анастасія Близнюк - Росія, художня гімнастика

Анастасія Близнюк / instagram.com/bli28zia

Анастасія - дочка колишнього воротаря збірної України з футболу Іллі Близнюка, який довгий час грав у Росії. Вона народилася в Запоріжжі, але ще в дитячому віці з сім'єю переїхала до РФ. У підсумку вона вирішила виступати за російську збірну, у складі якої завоювала срібну медаль у Токіо в груповому багатоборстві.

Сергій Тарновський - Молдова, веслування

Сергій Тарновський / Reuters

Тарновський народився у Львові. У 2013 році вирішив виступати за Молдову. Через три роки виграв бронзову медаль на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро, проте провалив допінг-тест і позбувся нагороди. Він відбув 4-річну дискваліфікацію і зміг виступити у Токіо, де завоював бронзу в змаганнях каное-одинаків на дистанції тисяча метрів.

Марія Стадник - Азербайджан, боротьба

Марія Стадник / Reuters

Марія народилася у Львові. Після того, як спортсменка програла конкуренцію Ірині Мерлені, вона вирішила виступати за Азербайджан, для збірної якої виграла чотири медалі Олімпійських ігор: дві срібні і дві бронзові. Одну з нагород завоювала у Токіо.

Олександр Бондар – Росія, стрибки у воду

Олександр Бондар / Reuters

Бондар народився у Луганську, прийняв російське громадянство у 2015 році. На Олімпійських іграх-2020 у Токіо виграв бронзову медаль в синхронних стрибках з 10-метрової вишки в дуеті.

Ірина Кіндзерська - Азербайджан, дзюдо

Ірина Кіндзерська / Reuters

Кіндзерська народилася у Кам'янець-Подільському. Вирішила виступати за збірну Азербайджану з 2017 року, після того, як вийшла заміж за громадянина азербайджанської держави. Тоді ж вона відмовилася від паспорта України. На Олімпіаді у Токіо виграла бронзу.

Антон Плесний - Грузія, важка атлетика

Антон Плесной / Reuters

Антон народився у Дніпрі. Він був незадоволений підтримкою в Україні і у 2018 році прийняв грузинське громадянство. Виграв бронзу на ОІ-2020 у Токіо.