Якщо ви вирішили збагатити свій сад новими, здоровими культурами, то необхідно пам'ятати про те, що найкращий час для посадки зерняткових і ягідних культур - осінь. Фахівці зазначають, що висаджені восени рослини добре використовують зимову вологу, земля в лунках протягом зими ущільнюється.
При цьому вже навесні нові рослини та дерева починають раніше розпускатися, а весняна посадка в березні-квітні передбачає обов'язкове ущільнення та полив ґрунту. Про це розповіла кандидат сільськогосподарських наук, співробітник Інституту садівництва Національної академії аграрних наук Любов Болдижева.
Читайте наш матеріал "Як можна зберегти вишню на зиму: унікальний грузинський рецепт".
- Що відомо про Інститут садівництва
- Що внести восени під яблуню
- Чи можна восени робити обрізку яблуні
- Дивіться відео - як посадити яблуню:
- Сприятливі дні для обрізки яблунь восени 2024 року
Що відомо про Інститут садівництва
Це головна науково-дослідна установа галузі садівництва в Україні, що спеціалізується на створенні нових сортів плодових і ягідних культур, удосконаленні технологій вирощування безвірусного садивного матеріалу, плодів і ягід. Інститут розробляє технічні засоби для догляду за садами, ягідниками та розсадниками, створює нові технології тривалого зберігання плодів, сучасні технології та рецептури продуктів оздоровчого призначення. Науковці інституту займаються підвищенням біологічної цінності культур на основі екологічно чистих компонентів, повідомляє ІС НААН.
При цьому важливо пам'ятати головні умови, які дадуть змогу отримати здорове дерево, а в майбутньому - багатий урожай. Кандидат сільськогосподарських наук нагадала основні правила посадки саджанців яблуні.
Вона говорить про те, що необхідно дерево висаджувати так, щоб коренева шийка саджанця височіла над поверхнею землі. Ця важлива умова дасть змогу дереву вкоренитися й отримувати всі необхідні поживні речовини.
Що внести восени під яблуню
Напередодні посадки потрібно зайнятися ретельною підготовкою ґрунту. Основа добрива - органічні, які дозволять поліпшити властивості ґрунту, його провітрювання. Крім органічних добрив слід вносити і мінеральні, які використовують з урахуванням віку і плодоносності дерева, реакції ґрунту, оскільки мікроелементи по-різному засвоюються рослинами залежно від його кислотності.
Під час осінніх робіт вносять фосфорні та калійні добрива, щоб ці речовини в період вегетації вже були засвоєні. Можна навесні використовувати комбіновані, що дає відчутний ефект.
Чи можна восени робити обрізку яблуні
Своєю чергою провідний науковий співробітник селекційно-технологічного відділу Інституту садівництва, кандидат сільськогосподарських наук Віктор Жук уточнює, що молоді саджанці яблунь можна обрізати навіть узимку.
"Для початку потрібно виділити ті гілки, які будуть у нижньому ярусі. Робити це краще таким чином, щоб у радіальному напрямку кути розбіжності між ними були більш-менш рівномірними. Можна залишити навіть до шести гілок у молодому віці. Надалі певна частина з них виріжеться. Але завдяки цьому ми отримаємо максимальний перший урожай", - пояснив він.
Садівники зазначають, що обрізати дерева можна як восени, так і ранньою весною. Іноді обрізку проводять навіть влітку, коли плодів багато, а крона густа і своєю тінню уповільнює дозрівання.
Дивіться відео - як посадити яблуню:
Сприятливі дні для обрізки яблунь восени 2024 року
Вересень:
- 19 вересня;
- 20 вересня;
- 21 вересня;
- 23 вересня;
- 24 вересня;
- 25 вересня;
- 26 вересня;
- 27 вересня;
- 28 вересня;
- 30 вересня.
Жовтень:
- 18 жовтня;
- 19 жовтня;
- 21 жовтня;
- 22 жовтня;
- 23 жовтня;
- 24 жовтня;
- 25 жовтня;
- 26 жовтня;
- 28 жовтня;
- 29 жовтня;
- 30 жовтня;
- 31 жовтня.
Листопад:
- 16 листопада;
- 18 листопада;
- 19 листопада;
- 20 листопада;
- 21 листопада;
- 22 листопада;
- 23 листопада;
- 25 листопада;
- 26 листопада;
- 27 листопада;
- 28 листопада;
- 29 листопада.
Більше новин:
- Що потрібно для росту яблуні, щоб радувала плодами та пишною кроною
- Дасть шалений урожай: як обрізати яблуню, щоб вона не росла вгору
- Чому у яблуні опадають яблука і як врятувати врожай
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред