Гербіциди — ефективний спосіб боротьби з бур’янами на городі

12 травня 2025, 21:31
123
Гербіциди допомагають знищити бур’яни без шкоди для культур. Які гербіциди обрати і коли їх застосовувати — поради аграріїв.
Чим обробити землю після сходів від бур'янів?
Чим обробити землю після сходів від бур'янів? / Колаж: Главред, скріншоти

Про що ви дізнаєтесь:

  • Що таке гербіциди та які вони бувають
  • Чим обробити город після сходів, щоб не ріс бур’ян

Захист городніх культур від бур’янів — один із найважливіших етапів у землеробстві. Бур’яни забирають у культурних рослин поживні речовини, вологу, світло, повітря та тепло. Якщо не знищувати бур’яни вчасно, це може призвести до втрати 25–45% врожаю. Один із найефективніших способів боротьби з ними — використання гербіцидів і Главред допоможе розібратися як це зробити краще.

Що таке гербіциди

Гербіциди — це хімічні препарати, що містять активні речовини, які пригнічують або повністю знищують небажану рослинність. Вони класифікуються на дві основні групи: гербіциди суцільної дії та гербіциди вибіркової дії. Препарати суцільної дії знищують усі рослини, на які потрапляють, тому їх використовують лише до сходів культур або під час підготовки поля до посіву. Також їх застосовують для десикації — підсушування культур перед збиранням урожаю. Натомість препарати вибіркової дії впливають лише на бур’яни, не шкодячи культурним рослинам, тому їх часто використовують уже після сходів.

Правила, які варто дотримуватися при внесення післясходових гербіцидів

Післясходові гербіциди є одними з найпоширеніших у сучасному городництві. Щоб досягти бажаного ефекту, слід точно дотримуватися норм витрати та рекомендацій щодо фаз розвитку культур і бур’янів. Вносити препарат потрібно саме в той період, який вказано виробником, наприклад — з фази 2–3 листків або під час кущування. Обприскування не рекомендується проводити за несприятливих погодних умов: під час посухи, холоду чи інших стресових ситуацій для рослин.

Температурний режим також має велике значення — надто висока або надто низька температура знижує ефективність препарату або може пошкодити самі культури. Важливо потрапити у фазу активного росту бур’янів — саме тоді вони найбільш вразливі. У деяких випадках доцільно застосовувати бакові суміші з різними препаратами, що мають різні спектри дії. При цьому потрібно обов’язково враховувати рівень токсичності, щоб не нашкодити культурним рослинам і мікрофлорі ґрунту.

Нерегламентоване або надмірне використання гербіцидів може мати негативні наслідки. Зокрема, це призводить до пригнічення біологічної активності ґрунтів, погіршення мікрофлори та уповільнення природного відновлення родючості.

Чим обробити город після сходів від бур’янів

На YouTube-каналі "Земля Богом дана" рекомендують гербіцид Тітус — системний препарат післясходової дії, який ефективно бореться з однорічними та багаторічними злаковими і дводольними бур’янами у посівах картоплі й томатів. Це один із небагатьох препаратів, який підходить для захисту як розсадних, так і висівних томатів навіть на ранніх стадіях їх розвитку. Тітус має високу селективність і широкий спектр дії, а також чудово поєднується з іншими препаратами у бакових сумішах.

Ще одним ефективним засобом є гербіцид Фюзілад Форте. Він чудово справляється з пирієм та іншими злаковими бур’янами на овочевих і декоративних культурах. Препарат знищує бур’яни, не шкодячи при цьому більшості овочів, троянд, ягідних кущів. Його можна безпечно використовувати для обробки агрусу, смородини, суниці, газонів з декоративної конюшини, а також на культурах, таких як горох, буряк, цибуля, томати, капуста, бобові. Найкращий ефект Фюзілад демонструє при температурі до 25°C на бур’янах, які вже активно ростуть і досягають висоти 10–15 см. Видимий ефект — через 4–5 днів після обробки.

Вас може зацікавити:

Канал "Земля Богом дана"

YouTube-канал веде чоловік Яків, який ділиться практичними порадами щодо вирощування різних сільськогосподарських культур. Відео охоплюють теми посадки, догляду за рослинами, боротьби з бур'янами та використання гербіцидів. Канал орієнтований на фермерів, городників і всіх, хто цікавиться ефективним землеробством

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти