Діалог президента США Джо Байдена і господаря Кремля Володимира Путіна є позитивним сигналом. Перемога України полягає у тому, що США завжди надавали підтримку територіальній цілісності і суверенітету української держави. Важливим моментом є особиста реакція на ситуацію Байдена, який працює над врегулюванням військового конфлікту на Донбасі. Про це заявив президент Володимир Зеленський.
Під час спільного брифінгу з главою уряду Хорватії Андрієм Пленковичем у середу, 8 грудня, він заявив про свою позитивну оцінку перемовин Байдена та Путіна.
"В цілому, я вважаю, що це позитивно, що президент США розмовляв з президентом РФ. Деталі цієї розмови я хотів би прокоментувати завтра після розмови з президентом Сполучених Штатів", - зазначив гарант.
За його словами, Київ здобув у цьому діалозі перемогу, оскільки Штати в перемовинах з РФ відстоювали національні інтереси України.
"Перемога України у тому, що США завжди підтримували Україну, наш суверенітет і незалежність", - додав Зеленський.
Крім того, глава держави нагадав про систематичну серйозну підтримку України з боку США і додав, що Байден особисто відреагував на ситуацію, у якій опинилася українська держава, і взяв участь в обговоренні питань врегулювання військового конфлікту Москви та Києва на Донбасі.читайте такожЗалякування України і сценарій РФ щодо Донбасу: Ілларіонов заявив про підтримку у Байдена планів Путіна
"США завжди підтримували Україну, наш суверенітет і незалежність, у нас була двопартійна підтримка. Найголовніше, що ми бачимо, - що є особиста реальна реакція і особиста роль президента Байдена у врегулюванні війни на сході. Мені здається, це найважливіше", - підкреслив Володимир Зеленський.
Перемовини Байдена та Путіна
У вівторок, 7 грудня, відбулися перемовини президента США Джо Байдена з главою Кремля Володимиром Путіним
За підсумками діалогу в Білому домі підкреслили, що Україна була головною темою перемовин і анонсували телефонну розмову Байдена президентом української держави Володимиром Зеленським.
В адміністрації Байдена також підкреслили, що Вашингтон засуджує стягування Росією військ до кордонів України, має намір надати Києву додаткову військову допомогу і не гарантує Москві неприєднання України до НАТО.
Російський президент Володимир Путін, у свою чергу, сказав Байдену, що Київ, мовляв, не виконує домовленості в рамках Мінського процесу і нормандського формату щодо Донбасу. Згідно з версією Кремля, головною темою перемовин Путіна та Байдена стала "проблематика, пов'язана з внутрішньоукраїнською кризою і відсутністю прогресу у виконанні Мінських домовленостей". При цьому Москва вимагає від Вашингтона гарантій нерозповсюдження НАТО на схід.
Радник господаря Білого дому Джейк Салліван заявив, що Байден на перемовинах з Путіним попередив російського президента про те, що якщо Росія здійснить військове вторгнення в Україну, США вживуть серйозних заходів у відповідь, які було вирішено не застосовувати у 2014 році.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред