Для проведення місцевих виборів на окремих районах Донбасу 31 березня 2020 року Росія повинна почати процедуру виведення озброєнь вже в найближчим часом. Однак росіяни продовжують ввозити на окуповані території озброєння і зміцнюють політичний контроль над місцевими незаконними адміністраціями.
Як розповів волонтер АТО Мирослав Гай в ефірі Obozrevatel TV, якщо Київ хоче, щоб в окремих районах Донецької та Луганської областей незабаром пройшли вибори, то росіяни повинні вже зараз почати заходи з виведення військової техніки. Однак Росія не робить акцент на реалізації таких заходів.
"Якби ми хотіли, щоб вибори на непідконтрольних Україні територіях пройшли не під дулами автоматів збройних сил РФ, навіть якщо вони будуть називатися "народна міліція", то озброєння потрібно починати виводити вже зараз. Але ми не бачимо, що Росія це робить", - зазначив він.
Офіцер також додав, що проблема також полягає у виведенні важкого озброєння – це будет реалізовуватись не один місяць. На розмінування територій з обох сторін й зовсім можуть піти десятки років.читайте такожКрах перемовин щодо Донбасу: Арестович пояснив, як Росія підставляє Путіна
Також Гай акцентував увагу на тому, що російська сторона замість демілітаризації ОРДЛО навпаки посилює свою військову присутність на захоплених районах шляхом накопичення нової техніки, сил і засобів.
Крім того, Москва посилила політичний контроль над цими територіями, що перешкоджає проведенню виборів.
"Росія почала підпорядковувати місцеві адміністрації під керівництво в Ростові і продовжує роздавати російські паспорти", - підкреслив Мирослав Гай.
Конфлікт на Донбасі
- Згідно із запропонованим Україною планом щодо Донбасу, на окремих районах Донецької та Луганської областей можуть пройти вибори вже 31 березня 2021 року. Однак для цього на цих територіях потрібно забезпечити безпеку і вивести звідти іноземні війська і всі збройні формування.
- Спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович вважає, що російські війська можна вивести з Донбасу за тиждень. Однак для цього президент РФ Володимир Путін повинен дати відповідний наказ.
- 19 листопада делегація Києва звернулася до росіян з проханням розблокувати перемовний процес і прояснити ситуацію з питання виконання Москвою домовленостей щодо Донбасу.
- 21 листопада Арестович заявив, що Україна має намір продовжити закон про особливий статус Донбасу без внесення додаткових змін до документу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред