У США конгресмени від Республіканської партії планують внести законопроєкт про оголошення України країною "НАТО-плюс".
Цей же документ може запустити перевірку, за результатами якої Росію можуть оголосити спонсором тероризму.
Головним ініціатором законопроєкту виступив провідний республіканець в комітеті Палати представників з міжнародних справ Майкл Маккол. За його словами, дипломатія має небагато шансів на успіх, якщо до неї не підходити з позиції сили, пише "Голос Америки".
"Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній і Східній Європі", – наголосив Маккол.
Якщо Україну оголосять країною "НАТО-плюс", вона матиме змогу отримати більше військової і дипломатичної підтримки. Цей законопроєкт збільшить фінансування поставок летальної допомоги Україні і дозволить їй закупляти за швидшою процедурою деякі американські оборонні товари і послуги.
Крім цього, документ передбачає введення санкцій проти "Північного потоку-2", які зроблять неможливим його запуск. Також законопроєкт пропонує відкинути пропозицію Кремля про введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності.
Переговори Заходу і Росії щодо безпеки
Російське Міністерство закордонних справ 17 грудня оприлюднило два документи – проєкт договору США та РФ щодо безпеки і проєкт угоди про заходи забезпечення безпеки Штатів, Росії і НАТО. Москва хоче, щоб Вашингтон гарантував невступ України до НАТО і нерозширення Північноатлантичного альянсу на схід.
У США у відповідь на оприлюднення таких документів заявили, що не домовлятимуться з Росією щодо безпеки без участі Євросоюзу і країн-союзників. При цьому в НАТО у свою чергу наголосили, що до таких перемовин потрібно долучити європейських союзників, серед яких Україна.
У понеділок, 10 січня, уже відбулися перемовини щодо безпеки між США та Росією. За їх підсумками у США оголосили, що Вашингтон не має наміру поступатися Москві в стратегічно важливих питаннях і готовий до жорстких санкцій щодо Росії.
У середу, 12 січня, відбудеться Рада НАТО-Росія. Перед цим представники НАТО поспілкувалися із представниками України. Під час діалогу з Росією країни західного світу мають намір обговорити питання безпеки у Європі, прозорість військової активності, зниження ризиків і контролю над озброєнням. Генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що будь-який змістовний діалог має відбуватися за умови консультацій з Україною.
13 січня очікуються консультації за лінією ОБСЄ.
Вас також може зацікавити:
- Україна в НАТО і розширення Альянсу: експерт назвав сценарій угоди Заходу з Росією щодо безпеки
- Загроза нападу РФ: в НАТО розкрили план стосовно України
- Потужна підтримка України і удар по Москві: в НАТО назвали план на перемовини з РФ щодо безпеки
- Україна в НАТО, ракети у Європі і новий удар по Москві: США оголосили про підсумки перемовин з Росією
- Вирок для НАТО: Єрмак висловився про можливе вторгнення Росії в Україну
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред