Кабінет міністрів прийняв розпорядження, згідно з яким Київ планує прийняти низку заходів з метою відновлення контролю над українсько-російським кордоном в межах окремих районів Донбасу найближчими роками. Для цього уряд вніс зміни до Стратегії інтегрованого управління кордонами до 2025 року. Документ привели у відповідність до Стратегії з нацбезпеки, йде мова у пояснювальній записці до документу.
"Проектом акта пропонується внесення змін до Стратегії інтегрованого управління кордонами, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів від 24 липня 2019 року № 687, з метою приведення її у відповідність зі стратегією національної безпеки України щодо визначення шляхів та інструментів її реалізації, - наголошується у пояснювальній записці.
У порівняльній таблиці розпорядження зазначено, що Київ на шляху до інтеграції до НАТО і Євросоюзу ставить перед собою завдання забезпечення готовності до охорони зовнішніх кордонів ЄС в межах України після того, як українська держава увійде до складу наднаціонального об'єднання.читайте такожРосія у ООН вибухнула різким звинуваченням на адресу України
Крім того, у розпорядження вносяться зміни до підпункту Охорона кордону поза пунктами пропуску у розділі Стратегічні цілі та завдання з реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами.
Зокрема, в підпункт Охорона кордону поза пунктами пропуску вноситься зміна, що передбачає забезпечення заходів з підготовки до охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах окремих районів Донецької та Луганської областей після того, як над ними буде відновлено контроль. Україна планує забезпечити відновити контроль і охорону над цією ділянкою.
Війна Росії та України на Донбасі
- Президент України Володимир Зеленський 19 лютого підписав указ про створення військово-цивільних адміністрацій у 18 громадах у Донецькій та Луганській областях, в яких минулої осені не були проведені місцеві вибори.
- Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков 20 лютого заявив, що американська допомога українській армії з подальшим посиленням наступального потенціалу Києва може призвести до ескалації конфлікту на Донбасі.
- Постпред України у ООН Сергій Кислиця 23 лютого в рамках дебатів у Генасамблеї звернув увагу на той факт, що Росія не визнає себе стороною конфлікту на Донбасі і продовжує роботу зі зриву домовленостей, спрямованих на врегулювання російсько-української війни.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред