Україна та США підписали дві угоди, щодо корисних копалин: ЗМІ розкрили подробиці

14 травня 2025, 01:51
134
Уряд підкреслив, що контроль над надрами залишається за Україною відповідно до Конституції
Україна та США підписали дві угоди, щодо корисних копалин: ЗМІ розкрили подробиці
Україна та США уклали дві угоди, що дозволяють фіналізувати створення інвестфонду для надр / колаж: Главред, фото: ОПУ, Білий дім

Головні тези:

  • Йдеться лише про інвестфонд, не про передачу надр
  • Контроль над надрами залишається за Україною
  • Угода не суперечить євроінтеграційному курсу

Україна та Сполучені Штати уклали дві нові комерційні угоди в рамках реалізації домовленостей про партнерство у сфері стратегічних корисних копалин. Про це повідомляє Суспільне.

Документи не потребують ратифікації, а з української сторони їх підписав директор Агенції з питань підтримки державно-приватного партнерства при Міністерстві економіки Ніко Гачечиладзе.

відео дня

У міністерстві наголосили:

"Ні про яку передачу будь-яких надр не йшла мова. Йде мова виключно про створення інвестиційного фонду. Контроль за надрами, як і відповідно до Конституції, залишається за Україною. І важливо, що фонд і створений, і угода проголосована, вона ніяким чином не суперечить нашим євроінтеграційним прагненням".

Україна та США підписали дві угоди, щодо корисних копалин: ЗМІ розкрили подробиці
Що передбачає угода з США / Інфографіка: Главред

За інформацією Міністерства економіки, підписані угоди разом із міжурядовою домовленістю охоплюють 95% усіх необхідних документів для запуску інвестиційного фонду.

Решта 5% стосується завершення формальних процедур з боку США та технічних кроків для формування Керівної ради фонду.

Зокрема, йдеться про відбір трьох представників від України та трьох — від США, а також погодження інвестиційних протоколів.

Угода між Україною та США - останні новини за темою

Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, 8 травня Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною і США про співпрацю у сфері корисних копалин.

Президент Володимир Зеленський привітав це рішення і назвав цю угоду між Україною і США найперспективнішою за весь час відносин між країнами.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зазначив, що ратифікація відкриває шлях до наступного етапу - узгодження двох технічних домовленостей.

Читайте також:

Що таке Суспільне

Національна суспільна телерадіокомпанія України (скорочено - НСТУ) або Суспільне мовлення (Суспільне) - суспільна телерадіокомпанія, до якої входять загальнонаціональні телеканали "Перший", "Суспільне Культура", "Суспільне Спорт", "Радіо Промінь", "Радіо Культура", "Радіоточка", "Радіо Ukraine International", "Суспільне Спорт", радіоканали "Українське радіо", "Радіо Промінь", "Радіо Культура", "Радіоточка", та "Radio Ukraine International", 24 регіональні філії, а також діджитал-платформи, зокрема інтернет-ЗМІ. НСТУ є акціонерним товариством, 100% акцій якого належать державі, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти