Україні не потрібно відмовлятися від Мінських домовленостей щодо Донбасу, тому що за певного розвитку подій вони будуть працювати в інтересах Києва. Однак слід шукати й інші варіанти, серед яких - залучення до перемовного процесу США і Великобританії.
Про це заявив представник окремих районів Донецької області від переселенців, делегат України у ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи питання просування перемовин щодо врегулювання російсько-українського конфлікту.
За його словами, альтернатива Мінським перемовинам існує, проте допоки "Мінськ" працює, не факт, що потрібно шукати новий формат. Тим більше за умови правильного використання цього перемовного майданчика він буде працювати ефективно.
Втім, це не виключає того, що треба використовувати додаткові перемовні майданчики. У тому числі і за участю гарантів Будапештського меморандуму, серед яких Великобританія і США.читайте такожУ МЗС України зробили нову заяву про Будапештський меморандум
"Шукати якийсь інший механізм паралельно "Мінську", більш високий політичний рівень, підключати США, Великобританію, підписантів Будапештського меморандуму, - в цьому є сенс", - вважає Гармаш.
Також він додав, що відмовлятися від мінських перемовин наразі недоцільно, тому що до цього формату, в рамках якого вирішується безліч питань, прив'язані санкції проти Росії.
"Відмовлятися від "Мінська", до якого є прив'язка санкцій, який вирішує масу технічних і побутових питань, що стосуються життєдіяльності як окупованої, так і прифронтової території, не можна. Нерозумно відмовлятися від якогось інструменту, якщо немає іншого, а нам потрібно щось будувати", - підкреслив Гармаш.
Перемовини щодо Донбасу
- У жовтні голова делегації України у ТКГ щодо Донбасу Леонід Кравчук заявляв, що у країн-підписантів Будапештського меморандуму є юридичні зобов'язання перед Києвом. Тому українській державі слід почати перемовини у напрямку виконання наданих гарантій.
- Президент Володимир Зеленський 22 жовтня стверджував, що Київ планує підняти питання домовленостей в рамках Будапештського меморандуму і вже проводить відповідні консультації.
- Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня зазначив, що Україна перейшла до реалізації плану Б щодо Донбасу. Як вважає чиновник, Росія рано чи пізно залишить окуповані Крим і ОРДЛО, тому роботу над реінтеграцією територій потрібно починати вже зараз.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред