Наразі Білорусь не дала своєї офіційної згоди на екстрадицію до Києва бойовиків приватної військової компанії Вагнера. Україна отримала список затриманих осіб і ретельно його проаналізувала, після чого правоохоронні органи відправили білорусам відповідний запит. Деякі громадяни зі списку брали участь в російсько-українському конфлікті на Донбасі.
Про це заявив глава МЗС України Дмитро Кулеба під час свого брифінгу у четвер, 6 серпня.
За словами міністра, Київ уже відправив офіційний запит про видачу бойовиків ПВК Вагнера. Питання було предметом обговорення президентів Володимира Зеленського та Олександра Лукашенка під час розмови, яка відбулася 5 серпня.
Як стверджує Кулеба, офіційного рішення білоруської влади поки що немає. Однак Мінськ поділився з Києвом списком затриманих, який проаналізували українські правоохоронці. Представники силових структур з'ясували всі питання щодо громадянства бойовиків і їх можливої участі у збройному конфлікті Росії і України на Донбасі. читайте такожЗатримання членів ПВК Вагнера: Гордон розкрив, що Лукашенко пообіцяв Зеленському
"Інформації про те, що Білорусь вже офіційно погодилася віддати цих осіб України, ми не маємо... Білорусь відразу надала нам список затриманих, наші правоохоронні органи його проаналізували і встановили: хто є чистим громадянином України, у кого український і російський паспорти, а хто з них брав участь у збройних діях в складі російських формувань. Ми максимально все встановили, поіменно, знаємо, скільки їх ... і наші правоохоронні органи робили запит щодо їх видачі", - сказав Кулеба.
Також чиновник підкреслив, що сторони наразі на офіційному рівні не обговорювали питання згоди передачі бойовиків Києву.
Раніше Лукашенко запросив українських і російських генпрокурорів приїхати у Білорусь для вирішення питання щодо бойовиків ПВК Вагнера. Якщо вони не приїдуть, у Мінську самостійно вирішать долю затриманих осіб. читайте такожВ Україні прийняли рішення щодо бойовиків ПВК Вагнера: у Зеленського зробили заяву
Нагадаємо, бойовики російської приватної військової компанії були затримані білоруськими правоохоронцями 29 липня. Вчора, 5 серпня, президент України Володимир Зеленський після розмови з главою Білорусі Олександром Лукашенко висловив надію, що їх екстрадують до Києва.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред