Литвин пояснив, чому Харківські угоди спливли саме зараз

13 березня 2021, 10:35
740
Ексочільник ВРУ переконаний, що звинувачення проти нього прямо пов'язані з тим, щоб не допустити його зайняти керівну посаду в КНУ ім. Т. Шевченка.
Володимир Литвин
Литвин пояснив, чому спливли Харківські угоди саме зараз / УНІАН

Колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин, якого РНБО підозрює у держзраді через голосування за Харківські угоди у 2010 році, заявив, що це питання було підняте для того, щоб "вибити" його з боротьби за посаду ректора КНУ ім. Т. Шевченка.

"Це питання підняв секретар РНБО Олексій Данілов, щоб збити мене як реального майбутнього ректора університету Шевченка. Зроблено ставку на інших людей, які будуть слухняними. Знаю, хто це зробив. Вони вже донесли своє бажання служити", - сказав Литвин в інтерв'ю виданню Страна.

Він також звернув увагу на те, що секретар РНБО Олексій Данілов окремо підкреслив роль в ухваленні Харківських угод Володимира Литвина, який на той момент був головою Верховної Ради. А зараз балотується в ректори КНУ ім. Тараса Шевченка.

"Секретар РНБО Олексій Данілов приділив особливу увагу моїй персоні, сказав, що я негідний очолювати університет. Хоча, здавалося б, причому це до Харківських угод? За фактом Данілов за допомогою адміністративного ресурсу вдерся до університетського виборчого процесу, порушивши при цьому всі правила",- переконаний Литвин.

Він уточнив, що 17 березня буде вже третя спроба обрати ректора. І якраз напередодні РНБО доручило перевірити голосування за харківськими угодами 11-річної давності. Литвин вважає, що ці звинувачення прямо пов'язані з тим, щоб не допустити його зайняти керівну посаду.

Він додав, що йому "спочатку активно не радили брати участь у виборах". "А тепер за кілька днів до голосування 17 березня намагаються "збити" зусиллями секретаря РНБО", - уточнив Литвин.

Довідка

Угода між Російською Федерацією та Україною з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України ("харківські угоди") – це підписаний 21 квітня 2010 року президентом України Віктором Януковичем і президентом РФ Дмитром Медведєвим договір про продовження базування Чорноморського флоту Росії у Криму.

Згідно з домовленостями, з 28 травня 2017 року перебування ЧФ в Криму продовжувалося ще на 25 років – до 2042 року. Москва надала Києву номінальну знижку на газ на суму 100 доларів. Угода мала продовжуватися на наступні періоди по 5 років. Попередити про вихід одна зі сторін мусила не раніше, ніж за 1 рік.

Рада схвалила Харківські угоди 27 квітня 2010 року. Ухвалене рішення супроводжувалося бійкою між депутатами від влади та опозиції. Однак документ було ратифіковано - проголосували 236 парламентаріїв.

У 2014 році Москва в односторонньому порядку вийшла з Харківських угод, бо Крим був анексований Росією.

Харківські угоди - про що йшлося раніше:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти