До візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтону потрібно укласти двосторонню базову оборонну угоду між нашою країною та США, заявив колишній посол України в США Валерій Чалий, передає Укрінформ.
Він нагадав, що США мають подібні угоди з Японією, Південною Кореєю та Ізраїлем. Зокрема, Чалий вказав, що договір з Японією передбачає у тому числі і залучення Збройних сил США для захисту союзника.
"Ми реалісти і говоримо зараз про те, щоб фіксувати не ось таке залучення американських військ, а, можливо, всі інші елементи, які надали б можливість здійснити якісні зміни в нашому двосторонньому співробітництві у сфері оборони", - сказав він.
Чалий вказав, що наразі Україна розробляє три документи щодо посилення співпраці з США, серед яких є і Договір у сфері оборони. Однак, за його словами, це не той документ, про який він говорить.
Без базового оборонного договору, продовжив Чалий, навіть статус основного союзника США поза НАТО буде для України лише політичним сигналом.
Зустріч Зеленського і Байдена у Вашингтоні - про що раніше писав Главред:
Білий Дім 21 липня, в день угоди з Німеччиною по Північному потоку-2, офіційно оголосив про запрошення Володимира Зеленського в Вашингтон на зустріч з Джо Байденом на 30 Серпня.
Колишній міністр закордонних справ, український дипломат Костянтин Грищенко заявляв, що в адміністрації Байдена свідомо затягували візит Зеленського до Вашингтона. Це пов'язано з тим, що Київ вимагає від Білого дому чіткої відповіді щодо ПДЧ в НАТО і ситуації з СП-2. З цих питань Україну підтримує Конгрес. На його думку, завдання Білого дому полягало в тому, щоб Зеленському в ході своєї американської поїздки не вдалося поспілкуватися з представниками парламенту.
Радник голови офісу президента Олексій Арестович сказав, що Київ знає про протистоянні адміністрації Байдена і Конгресу по Північному потоку-2. Українська сторона не має наміру вносити розбрат і налаштована на конструктивні переговори. При цьому зустріч Зеленського з представниками парламенту США все-таки може відбутися.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред