Справа проти голови політради ОПЗЖ Віктора Медведчука за звинуваченням у державній зраді може призвести до серйозних проблем для України у тому випадку, якщо не будуть знайдені і долучені до процесу серйозні докази його провини. За такого сценарію у Києва можуть виникнути проблеми на міжнародній арені, тому що процес щодо Медведчука може бути сприйнятий в якості політично мотивованого провадження. Про це заявив колишній глава Генеральної прокуратури Святослав Піскун.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що у справі Медведчука держава повинна надати і легалізувати суттєві докази його провини. Інакше країна зіткнеться зі складними питаннями.
"Докази або є, або їх немає. Якщо їх немає, залишаються розмови – "припущення", "невстановлені особи" - і так триває нескінченно. Якщо найближчим часом не будуть здобуті і легалізовані ті докази, щодо яких нам вже розповіли, це буде дуже велика проблема", - стверджує Піскун.
За його словами, якщо процес піде за іншим планом, то у країни будуть проблеми. За процесом щодо Медведчука спостерігають не тільки у Росії, але й на Заході. Тому у разі відсутності залізобетонних доказів його провини, на міжнародному рівні справу можуть сприйняти як політично мотивовану.читайте такожБутусов оголосив про план втечі Медведчука і попередив щодо погроз Путіна
"По-друге, на мій погляд, це може бути одна з найгучніших справ останніх 3-5 років. Звичайно, за цією справою стежать не тільки Україна і Росія, за цією справою стежать Європа і США. Я думаю, що провал у розслідуванні цієї справи може призвести і до дуже серйозних міжнародних наслідків, тому що одного з лідерів опозиції нібито намагалися незаконно притягнути до кримінальної відповідальності, закрили канали, санкції РНБО", - підкреслив Святослав Піскун.
Справа Віктора Медведчука
- Печерський районний суд Києва 13 травня ухвалив рішення про обрання голові політради партії Опозиційна платформа - За життя Віктору Медведчуку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту до 9 липня.
- Медведчука підозрюють у державній зраді: йдеться про три епізоди, серед них - змова з російською владою з метою видобутку газу і нафти в окупованому Криму, передача Москві секретних даних про одну з частин ЗСУ і створення організації з трудової міграції для впливу на ситуацію в Україні.
- Президент Росії Володимир Путін розкритикував справу Віктора Медведчука і заявив, що цей процес демонструє репресії в Україні щодо політиків, які прагнуть до домовленостей з Москвою.
- У Слузі народу піддали критиці слова Путіна щодо Медведчука. Нардепка Галина Янченко сказала, що Росії слід не забувати про санкції Заходу, включаючи обмеження щодо Північного потоку-2.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред