Заплановані на вересень військові навчання Росії та Білорусі Захід-2021 можуть бути небезпечними для України. Подібні маневри передбачають розгортання військ, тому загроза існує завжди. Після російських навчань 2008 року відбулася війна проти Грузії, а навчання 2012 року ознаменувалися подальшим захопленням Криму. У РФ є спеціальний військовий план, який передбачає використання білоруської території для реалізації своїх завдань. Про це заявив спікер української делегації у ТКГ Олексій Арестович.
У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що будь-які військові навчання небезпечні, а під виглядом маневрів може здійснитися розгортання військ. Росія неодноразово використовувала подібний прийом з подальшою реалізацією агресивної мілітаристської політики.
"У будь-яких військових навчаннях завжди є потенційна загроза, тому що перед початком війни є головна проблема - забезпечити розгортання військ. І найкращий спосіб їх розгорнути і сказати "не бійтеся, нічого страшного" - це залегендувати їх військовими навчаннями. Саме тому будь-які навчання є загрозою. Я нагадаю, що після навчань "Кавказ-2008" почалася агресія Росії проти Грузії. А після навчань "Кавказ-2012" почалося захоплення Криму", - пояснив Арестович.
Також він додав, що у Росії є спеціальний військовий план, що передбачає використання території Білорусі. Однак чи дозволить білоруська держава реалізувати російські плани, наразі незрозуміло.читайте також"Загроза не минула": Кулеба заявив, що російські війська, як і раніше, біля наших воріт
"Це питання не віри чи невіри. Є оперативний план Росії, який полягає у тому числі і у використанні білоруської території. Вони нам відомі, і росіяни їх не дуже приховують, це відомо з відкритих джерел. Росіяни дуже хочуть використовувати територію Білорусі. А чи дозволять їм білоруси - ми подивимося", - підкреслив Олексій Арестович.
Війна Росії та України
- Колишній начальник Генштабу ЗСУ Ігор Романенко раніше заявляв, що Україні слід вести уважне спостереження за військовою ситуацією. Російські незаконні збройні формування ведуть бойові дії на лінії розмежування на Донбасі, а Москва може оперативно повернути свої війська до українських кордонів. Не можна припуститися помилки конфлікту у Придністров'ї - Києву не слід вести політичних перемовин з бойовиками "ДНР" і "ЛНР".
- Як вважає політолог Андрій Піонтковський, якщо РФ зважиться на нову військову агресію проти України на Донбасі, Захід у підсумку прийме рішення відключити Москву від SWIFT і піде на блокаду експорту енергоресурсів.
- Колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко вважає, що Росія ставить на капітуляцію української держави і прагне повернути Київ у фарватер політичного впливу Москви. У Кремлі працюють над тим, щоб заблокувати вступ держави до НАТО.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред