Представлений на Мюнхенській конференції скандальний план з 12 кроків жодним чином не є новим мирним планом для України, а всього лише списком пропозицій для поліпшення ситуації безпеки в регіоні, заявив віце-президент ініціативи Nuclear Treaty Initiative і колишній міністр оборони Великобританії Лорд Дез Браун, підпис якого стоїть першим під документом.
"Ми жодним чином не пропонуємо план, який би замінив процес, за який відповідають інші сторони. Ми лише говоримо: ось 12 кроків, ось опції для розгляду, саме для того, щоб зменшити страждання людей, і збільшити впевненість. Ми дуже чітко говоримо: це не мирний план, це 12 кроків. Вони можуть бути прийняті чи відкинуті. Ми не нав'язуємо їх нікому", - пояснив Дез Браун.
До розробки "плану 12 кроків" не були залучені офіційні представники урядів якихось країн, запевнив Браун.
"Жоден уряд не сказав нам, що робити. Ми не підігруємо жодному уряду. Ми - незалежна організація, яка вірить в принцип спільної безпеки. І, як правило, люди, які розкритикували нас цього разу, підтримують наші рекомендації", - висловився підписант №1, передає Радіо Свобода.
Відзначимо, в соцмережах з приводу "мирного плану" було багато розмов.
"Чергова Мюнхенська змова: європейські демократії вдруге готові наступити на ті ж граблі. В 1938 році вони підігравали Гітлеру. Зараз – Путіну", - вважає Алекс Ратіо.
"США і НАТО ніякий мирний план щодо Донбасу не влаштовує. Тому що це спровокує не тільки зняття санкцій з Росії, але і прискорить зміцнення її позицій на світовій арені...", - наголошувала Юлія Вітязева.
Нагадаємо, раніше керівник Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер заявив, що скандальний "мирний план" для України не слід розуміти занадто серйозно.
"Так, я приватно підписав цей документ, так само, як і Карл Більдт. Але немає причини так обурюватися. Ми робимо багато різних пропозицій, і сподіваюся, що час від часу ми робимо розумні пропозиції. Але все це не треба сприймати так страшенно серйозно", – розповів він.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред