Чому більшість міністрів голосували "пакетом"? Насамперед тому, що цей склад уряду формувався "з коліс" в максимально стислі терміни. Деякі кандидати в міністри навіть не знали, що їх внесли в шорт-лист списку кандидатів і не знали, що навколо їх посад ведуться консультації.
Подання щодо міністрів оборони і закордонних справ завжди голосують окремо, оскільки їх, згідно з Конституцією, до Ради вносить президент. І за них найчастіше мають голосувати без будь-яких проблем, оскільки це конституційні повноваження.
Ну і ще одна причина пакетного голосування в тому, що в цьому уряді достатньо контроверсійних і спірних міністрів – як тих, хто раніше вже був у владі, чи тих, хто має неоднозначну репутацію. Наприклад, той же Арсен Аваков, проти кого виступає значна частина депутатів, в тому числі, і з числа монокоаліції. Та й, крім цього, за кожного міністра окремо набирати голоси набагато важче.
читайте такожФестиваль дилетантизму: чому Шмигаля виженуть так само швидко, як і ГончарукаТакий Уряд поганий тим, що суспільство і депутати навіть не мали можливості вивчити цих кандидатів. Не було ніякої програми дій – перед тим, як уряд призначають, то воно повинно показати хоча б якийсь проект того, що вони збираються робити. Тут цього не було – хоч і були виступи з місця перед призначенням, цього все одно мало.
Зараз посилено шукають кандидатів на решту міністерсьских посад. Тому що вихід Бородянського, Оржеля і Мілованова не входив у плани "слуг". Але питання в тому, що кадрів для цього майже немає. Знов-таки, якщо говорити про рівень довіри, то навряд чи він буде вище, ніж у попереднього уряду Гончарука. Запущений незворотний процес до кризи легітимності уряду як інституту і самого парламенту. Що б не робив Зеленський, він все одно буде йти в цей політичний глухий кут. І вихід з нього один – повний розпуск парламенту і перезавантаження влади. Нинішній напівзахід не буде мати стратегічного успіху, хіба що тактичний і в політичних колах це вже усвідомлюють.
Анатолій Октисюк, політичний експерт аналітичного центру DemocracyHouse, спеціально для Главреду
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред