Проєкт, реалізований командою "Реальної історії", став справжнім символом єдності українців по всьому світу – в Чехії, Польщі, США, Великій Британій, Бельгії та навіть Антарктиді. Протягом етеру глядачі мали можливість почути історії військових, волонтерів, політиків, митців, істориків і простих українців, які щодня доводять, що сила України – у кожному з нас.
Серед учасників, які наголошували на ролі єдності в часи війни: Денис Шмигаль, Прем’єр-міністр України; Олександр Алфьоров, історик і військовослужбовець 3-ї штурмової бригади; Іван Гандзюк, сержант 59-ї бригади; Руся Данілкіна, ветеранка ЗСУ та амбасадорка центру протезування Superhumans; Микола Точицький, міністр культури та інформаційної політики України; Злата Огнєвич, співачка; В’ячеслав Корнієнко, доктор історичних наук; Іван Заєць, співорганізатор "Ланцюга єдності" 1990 року; Вільгельм Вітюк, ветеран, автор книги "Щоденник з полону"; Тата Кеплер, громадська діячка, засновниця руху "Птахи".
Також під час етеру працівники станції "Академік Вернадський"організували символічний ланцюг єдності в Антарктиді, а активісти з Праги – на Карловому мосту. Волонтери з Варшави розповіли про допомогу українців за кордоном. Амбасадорка української культури Оксана Сеничак поділилася досвідом популяризації української спадщини в Бельгії, а ось очільник кафедри україністики Кембриджського університету Рорі Фіннін звернув увагу на популяризацію української мови у Британії. До того ж волонтерки Вікторія Петрук та Ірина Адуд-Фролова створили міжконтинентальний ланцюг допомоги.
Проєкт став нагадуванням про те, що соборність — це не лише історичний термін, а жива реальність, яка об’єднує нас, де б ми не були. У темні часи саме єдність дає нам силу йти вперед до Перемоги.
"Це наша країна, вона в наших руках. Ми маємо бути активними й кожен має робити "щось" на своєму місці для того, щоб ми йшли до Перемоги та "єднання" в цьому контексті найважливіша річ", – зазначив Акім Галімов наприкінці.
Запис ефіру доступний на YouTube-каналі "Реальна історія".
Нагадаємо, проєкт "Реальна історія" від продюсера 1+1 media, автора низки документальних проєктів Акіма Галімова, має на меті протидіяти російській пропаганді, яка викривляє реальну історію України, розвінчувати міфи та відкривати українцям справжні факти про наше минуле.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред