Як зробити так, щоб собака дав лапу - кінологи вважають, що існують команди, з яких можна почати навчання ще маленьких цуценят. Із ними треба поводитись так, як із маленькою дитиною, котра навчається вперше ходити.
Кінолог Вікторія Кунаковська у своєму блозі в Instagram поділилась досвідом дресирування собак. Вона акцентувала увагу на проблемах із дисципліною домашніх улюбленців.
Як зробити так щоб собака дав лапу
Давати лапу - це найпростіша команда, яку має виконувати кожна собака. Це вміння дуже корисне та допоможе у майбутньому навчитись складнішим командам. Дресирувальники собак радять дотримуватись простого плану.
- Для початку варто взяти улюблений смаколик собаки, покласти у долоню і дати понюхати улюбленцю.
- Потім треба затиснути ласощі в кулаку, витягнути руку на рівні грудей тварини і тримати.
- Собака почне просити у вас смаколик та буде класти лапку на руку. Тоді треба розкрити кулак та сказати: "Дай лапу!".
- Таку вправу варто повторювати декілька разів, поки ваш домашній улюбленець не зрозуміє, що від нього хочуть отримати.
Яким цікавим командам можна навчити собаку
Одна із головних команд для собаки - "До мене", вона означає, що тварина повинна у будь-якому випадку має прибігти до свого власника. Варто назвати ім'я свого улюбленці і покликати його. Поступово потрібно збільшувати відстань та ускладнювати умови, у яких потрібен послух собаки. Якщо щось йде не за планом, ні в якому разі не можна сварити собаку, бо тоді у не може бути погана асоціація про господаря.
Команди "Фу" та "Не можна" - вони дуже важливі для тварин. Адже ці команди можуть не допустити неконтрольованих ситуацій, як біг за м'ячиком, що вилетів на дорогу, або ж обнюхування загиблої птиці. "Фу" означає, що треба негайно припинити щось робити. "Не можна" - це м'якша заборона, здебільшого тимчасова.
Одна із важливих команд для собак - "Сидіти". Вона допомагає заспокоїти собаку та зосередити її. Щоб навчити тварину такій команді, варто дати їй понюхати ласощі, сказати команду, а потім повільно заводити руку із смаколиками над головою собаки назад. Таким чином пухнастий улюбленець захоче дотягнутися до смачненького, але щоб не втратити рівноваги, він сяде.
Щоб впевнено і спокійно прогулюватись із собакою у парку, потрібно вміти користуватись командою "Поруч". Тварину треба вигулювати на короткому повідку, а коли собака вийде на рівень із ногою власника так, щоб не натягувався повідець, то варто пригостити смачним.
Більше цікавих новин:
- Чим можна заразитися від собаки: чому тварину не можна пускати на диван
- Як поводиться собака, коли у неї глисти: профілактика і лікування
- Будять сусідів і не дають спати: чому собаки починають вити вночі
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред