Орхідеї часто жовтіють і починають всихати. Главред розбирався, які основні причини загибелі цих екзотичних рослин.
Часто любительки орхідей скаржаться на те, що рослина з незрозумілих причин гине – спочатку у нього жовтіє листя, а потім гниє коріння і в один "прекрасний момент" квітка всихає.
Главред розбирався, які головні причини загибелі цих екзотичних квітів в домашніх умовах і як з ними боротися.
Головними причинами загибелі орхідей є:
- неправильний догляд - листя втрачають тургор, стають дуже м'якими, жовтіють і відмирають. Для того, аби запобігти загибелі, слід негайно встановити причину в'янення і швидко її усунути.
- перегрів - у тому випадку, якщо квітка тривалий час перебувала на прямому сонці або піддавалась впливу високих температур, коріння не встигає забезпечувати рослину вологою, з'являється дисбаланс води і рослина в'яне. Щоб усунути причину - негайно помістіть квітку в тінь, через дві години полийте її і гарненько побризкайте листя відстояною водою кімнатної температури.
- неправильний полив - при порушенні правил поливу спочатку страждає коріння, а після в'яне листя. Надмірний полив провокує гниття кореневої системи. Нестача води в горщику – засихання коренів. Порада - строго дотримуйтеся режиму поливу і тоді орхідея радуватиме своїм прекрасним зовнішнім виглядом і цвітінням.
- старий грунт - від цього орхідея гине найчастіше. Для нормального росту квітки необхідний свіжий субстрат з відмінною водо - і повітропроникністю. До складу його обов'язково мають входити добрива. Порада - стежте за станом грунту і обов'язково періодично замінюйте його на новий.
- концентрація добрив - як це не дивно, але підвищена концентрація добрив негативно впливає на орхідею – коріння стоншуються і стають жовтими. Порада - стежте за тим, аби не перевищувати дози внесених корисних речовин.
відео дня
Причиною загибелі рослин може бути й діяльність різних шкідників.
Розглянемо основних з них і заходи боротьби з ними:
- щитівка - ця комаха харчується соком рослинки, сповільнюючи її ріст. Для того, щоб позбутися від неї, рослині потрібно влаштувати душ, прибрати видимих паразитів, обробити інсектицидом.
- попелиця - зазвичай вражає ті рослини, яким не вистачає вологи і мінерального живлення, може з'явиться і на молодих пагонах. Паразит висмоктує соки і призводить до загибелі орхідей. Для боротьби з ним слід часто промивати листя мильним розчином і видаляти пошкоджені бутони.
- борошнистий черв'як - про його наявність говорить білуватий наліт на коренях і самому горщику. Причина появи - "перегодовування" рослини азотними добривами
- нематода - це білі черв'яки, які можуть знаходиться в грунті і на самій квітці. Пошкоджені ними тканини чорніють і відмирають. Врятувати орхідею від цього шкідника допоможе обробка Оксамитом або Фенаміфосом.
Читайте також:
- Орхідеї не замерзнуть і не згниють: як поливати тропічна рослина в морози
- Як врятувати зневоднену орхідею всього за три дні - простий спосіб
- Як пересадити орхідею, якщо немає спеціального субстрату: готуємо грунт своїми руками
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред