Досвідчені дачники і городники давним-давно засвоїли важливу істину - від того, як підготувати насіння і розсаду, багато в чому залежить багатство врожаю. Для цього, серед іншого, варто виконувати основні рекомендації з догляду за насінням.
Однією з найважливіших умов отримання гарного врожаю є обробка насіння, зокрема, томатів, перед посадкою. Для того, щоб урожай здивував городників, необхідно дотримуватися умов щодо дезінфекції насіння.
Дезінфекція
Читайте наш матеріал "Будь-який сорт помідорів буде солодким: як підгодувати томати сіллю".
Для дезінфекції застосовуються прості засоби, доступні кожному садівникові. Серед них:
- Тривідсотковий перекис водню (розбавляють двома частинами води і вимочують насіння від 3 до 12 годин, після чого промивають і просушують);
- Одновідсотковий перманганат калію (необхідно замочувати до 20 хвилин);
- Борна кислота (0,2 грама на 1 літр води - насіння тримати в розчині протягом доби).
Чим можна знезаразити насіння
Перед посадкою посівний матеріал необхідно знезаражувати. Фахівці кажуть, що це знищує інфекцію і запобігає ризику зараження різними захворюваннями.
З цією метою посівний матеріал необхідно залишити на 15-30 хвилин у спеціальному розчині. Діюча речовина:
- Марганцівка;
- Сода;
- Зеленка.
Як довго замочувати насіння томатів перед посадкою
Городникам радять замочувати насіння томатів перед посадкою для боротьби зі шкідниками. Для цього підійде навіть звичайна марля. Покладіть насіння в марлевий мішечок і помістіть у спеціальний розчин, температурою не більше 25 градусів. Час обробки - до 12 годин. При цьому кожні чотири години не забувайте міняти воду.
Чого боїться грибок фітофтори
Слід пам'ятати про те, що грибок фітофтори буквально не переносить кислого середовища. Він навідріз відмовляється розмножуватися в кисломолочній продукції. Для багатьох - це відносно простий і безболісний спосіб позбавлення ґрунту від грибка фітофтори. З метою обробки використовують літр звичайної кисломолочної продукції. Її необхідно розвести у відрі води і обробити рослини.
Більше новин:
- Будь-який сорт помідорів буде солодким: як підживити томати сіллю
- Яким розсолом заливати помідори: секретний інгредієнт забезпечить результат
- Як зберігати недостиглі помідори: два способи "дозріти" плоди
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред