Наступного тижня в Україну прийде похолодання - в більшості регіонів температура вдень не підніматиметься вище +7 градусів за шкалою Цельсія. Тому автомобілістам пора задуматися про перехід з літньої гуми на зимову.
Якщо центральними міськими дорогами і великими трасами на літній гумі холодної осені ще можна проїхати, то в 9 з 10 випадків при виїзді на заміську водій обов'язково зіткнеться з непередбаченими складнощами – через різко погіршився контакту з дорожнім покриттям. І на питання: яка гума краще - відповідь однозначна (якщо температура вже опустилася нижче + 5-7 градусів за Цельсієм) - зимова.
Коли міняти гуму на авто з літньої на зимову
Якщо на вулиці похолодало нижче + 5 градусів, то гума на протекторах літніх шин твердне настільки сильно, що її зчіпні властивості погіршуються у багато разів.
Зимова ж гума набагато м'якша. І працює строго навпаки. Якщо повітря прогрівся понад + 10 градусів за Цельсієм, то зимові шини гірше працюють, небезпечно розм'якшуються і дуже швидко втрачають малюнок своїх протекторів.
А зимова шипована гума не просто зношується в теплу погоду. Адже шипи на асфальті в значній мірі подовжують гальмівний шлях, а звичайну поїздку по сухій дорозі вкрай некомфортною.
Яка зимова гума краще
Найсильніше водіям підійдуть ті зимово шини, які краще утримують автомобіль на снігу і при ожеледі, а також знижують гальмівний шлях.
Експерти-автомобілісти склали таку класифікацію зимової гуми:
- європейська (для не дуже холодних і малосніжних зим). Вона підійде для водіїв-лихачів. У європейської найкраще зчеплення з дорогою в погану/прохолодну погоду, діагональний малюнок протектора, а також багато водовідвідних каналів – що укупі дає водієві всі переваги для швидкої їзди.
- скандинавська (для дуже суворих зим зі снігопадами). Вона призначена для акуратних водіїв і має відмінне зчеплення з дорогою на льоду, помірну жорсткість, протектор з малюнком з особливих прямокутників/ромбів. Краще скандинавська гума підходить для їзди по асфальтових дорогах.
- шипована (для їзди по крижаній дорозі). Вона відмінним чином і ефективно "прилипає" до зледенілої дорозі і дає водієві можливість швидко гальмувати в екстрених випадках. Чудово підходить для водіїв-новачків. Шиповані шини середньої жорсткості з звивистим і хвилеподібним малюнком протектора.
Як правильно вибрати зимову гуму
Всього експерти виділяють п'ять основних факторів, які повинні стати визначальними при покупці зимової гуми: 1) малюнок протектора, 2) шипи, 3) виробник, 4) специфікація, 5) маркування.
Рідка гума
В останні десятиліття стала дуже популярною т. зв. рідка гума. Її зазвичай використовують для фарбування авто, герметизації швів, віброізоляції, а також захисту машинної мікроелектроніки від вологи і пилу. Колірна гамма рідкої гуми, як правило, складається з базових кольорів (тих, які випускають фабричних методів) плюс набору спеціальних кольорів. З їхньою допомогою можна змінити відтінок або створювати абсолютно новий колір.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред