У Німеччині вислів "ja ja" може сприйматися як зневажливий або саркастичний. Хоча, на перший погляд, він виглядає як просте підтвердження або згода, насправді він часто використовується в ситуаціях, коли співрозмовник хоче показати недовіру, байдужість або навіть іронію. Про те чому в Німеччині не можна казати "ja ja" розповіла професійний перекладач, мешканка Німеччини Євгенія у відео на власному YouTube каналі "Німецька в кулуарах".
Якщо вам цікаво дізнатись більше про цікаві звичаї та закони різних країн Європи та світу, рекомендуємо наш матеріал: Штраф до 20 тисяч євро: чому в Німеччині не можна збирати гриби в лісі.
Що означає "ja ja" на німецькому сленгу
Перекладач зазначає, що в німецькій сленговій мові вислів "Ja Ja" має виразний негативний контекст і може образити співрозмовника.
"У відповідь на фразу "Ja Ja" незадоволені німці можуть використати фразу "Ja ja heißt leck mich am arsch", що означає, дослівно, "поцілуй мене в дупу". Але насправді, це не є буквальний переклад цієї фрази", - вказує вона.
Коли німці говорять "Ja Ja"
Мовознавиця наголошує, що фраза "Ja ja heißt leck mich am arsch" стала дуже популярною завдяки мультфільму Вернера, в якому режисер Рюоріх використав цю фразу і її пояснення.
"Ця фраза існувала і раніше, просто завдяки цьому фільму вона набрала широкої популярності. Коли саме ви можете почути у відповідь цю фразу? Якщо вам співрозмовник щось розказує і ви відповідаєте йому "Ja Ja", це не означає так, як в українській мові "так, так", тобто таке активне підтвердження та погодження з тим, що він говорить", - попереджає Євгенія.
Дивіться відео про те, чому в Німеччині не можна казати "ja ja":
Вона вказує на те, що в більшості випадків це буде означати, що вам нудно і не цікаво.
"І у відповідь ви можете почути цю фразу (Ja ja heißt leck mich am arsch - ред.), що буде означати, що ваша відповідь "я, я" є неввічливою. Тобто це таке зауваження, яке можуть зробити німці на ваше "я, я", що це неввічливо. Фраза "Ja Ja" буде означати те, що ви не довіряєте словам вашого співрозмовника", - резюмує вона.
Крім того, якщо хтось постійно говорить про щось маловажливе або нав'язує свою думку, відповідь "ja-ja" може означати: "Так-так, досить вже, я не хочу більше слухати".
Якщо вам цікаво дізнатись більше про цікаві звичаї та закони різних країн Європи та світу, рекомендуємо наш матеріал: Дивно, але геніально: чому в Німеччині не можна прогрівати машину навіть узимку.
Це не означає відвертої грубості, але може створити відчуття неповаги або зверхності. Тому в Німеччині краще уникати використання цього виразу, щоб не поставити співрозмовника в незручне становище або не створити враження, що ви його ігноруєте чи не сприймаєте серйозно.
Що відомо про YouTube-канал "Німецька в кулуарах"
YouTube-канал "Німецька в кулуарах" - українськомовний канал на відеохостингу YouTube для вивчення німецької мови із загальною аудиторією понад 7 тисяч користувачів. Автор каналу Євгенія професійний перекладач намагається пояснювати німецьку мову "в кулуарах" - простими словами, від себе.
Що означає ja в Німеччині
Мовознавці наголошують, що у німецькій мові слово "ja" найчастіше використовується для вираження згоди або підтвердження, подібно до українського "так".
Однак його значення і використання можуть змінюватися залежно від контексту. "Ja" може бути відповіддю на запитання, що вказує на позитивний результат або згоду з висловленим твердженням.
Також, якщо вам цікаво дізнатися більше цікавих фактів про правила і закони в Німеччині, рекомендуємо наш матеріал: Дивно, але геніально: чому собаки в Німеччині не гавкають.
У розмові воно також може бути частиною речення, додаючи емоційний відтінок, підсилюючи висловлене або показуючи здивування.
Наприклад, коли хтось каже "Das ist ja interessant" (Це ж цікаво), "ja" підкреслює здивування або інтерес до теми.
"Ja" також може використовуватися в наказовому значенні, підкреслюючи важливість або терміновість дії, наприклад: "Mach das ja nicht!" (Не роби цього!).
Вам також може бути цікаво:
- Це ще й смачно: чому в Німеччині прийнято їсти сирий фарш - причина шокує
- Штраф 50 тисяч євро: чому в Німеччині не можна ставити сарай на своїй ділянці
- Дивно, але геніально: чому собаки в Німеччині не гавкають
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред