"Зеленка" часто використовується для обробки шкіри при випадках порізів, подряпин, або для лікування деяких шкірних проблем.
Як вказує сімейний лікар Марина Сікорська в своєму Instagram, лікування зеленкою недоступне в західних аптеках. І мало хто навіть знає про нього.
"Брильянтовий (або діамантовий) зелений або "зеленка" - це із найпопулярніших дезінфікуючих засобів на території колишнього Радянського Союзу, але який рідко використовується в країнах з розвиненою медициною (десятиліттями) через існування більш ефективних дезінфікуючих засобів", - вказує сімейний лікар.
Чому "зеленка" шкідлива?
За словами Марини Сікорської, варто врахувати деякі аспекти, що роблять зеленку шкідливою:
- Алергічна реакція: Деякі люди можуть бути алергічними до складових зеленки, особливо до фарбників або інших хімічних речовин у її складі.
- Сприяння подразненню шкіри: Використання зеленки може викликати подразнення шкіри, особливо при тривалому використанні або великій кількості.
- Застарілість: Зеленка не завжди є найефективнішим антисептиком у порівнянні з сучасними медичними засобами.
- Стійкий запах і сліди на шкірі: Застосування зеленки може призводити до стійкого запаху і слідів на шкірі, що може бути неприємним.
- Обмежена ефективність: Зеленка не завжди ефективна для всіх видів ран або інших шкірних проблем.
Також лікар застерігає від нанесення зеленки на слизову оболонку, таку як в роті чи в ніс. Слизова оболонка є дуже чутливою і не витримує таких впливів. Такі дії можуть лише загострити ситуацію, а не сприяти поліпшенню.
Чим можна замінити "зеленку"?
Сімейник лікар наголошує, що у разі вітряної віспи головне завдання - надати дитині допомогу у знятті неприємних відчуттів, особливо свербіжу. Для цього можна використовувати засіб від свербіжу - каламін, який зараз доступний в різних формах і складах. Каламін не лише полегшує свербіж, але й не пересушує шкіру, що сприяє швидшому заживленню та регенерації. Важливо зауважити, що каламін є безбарвним.
Марина Сікорська додає, що для обробки ран та синців рекомендується використовувати хлоргексидин. Цей засіб не викликає печіння, не пересушує шкіру і не забарвлює її, а також здатний знезаражувати.
Відомо, що Всесвітня Організація Охорони Здоров'я (ВООЗ) не рекомендує обробку пуповин новонароджених. Для її очищення достатньо використовувати тільки воду, уникаючи травмування залишку памперсом.
Отже, якщо ви хочете уникнути можливих опіків та токсичних уражень, можна викинути зеленку з аптечки.
Чому "зеленка" не використовується в Європі та США?
За словами сімейного лікаря, на даний момент немає досліджень, які підтверджують ефективність цього лікування. Молекулярний механізм її дії також невідомий. Крім того, ще невідомо, чи є "зеленка" канцерогенним. Третя причина пов'язана з естетикою.
Навіть якщо прогулянки в зелених насадженнях або ходьба на зелених колінах цілком підходять для нашої психіки, це неприйнятно в Європі чи Америці.
Щоб уникнути можливих проблем, важливо користуватися засобами для догляду за шкірою, які відповідають конкретним потребам та здатностям вашої шкіри, і враховувати індивідуальні особливості. Перед використанням будь-якого засобу рекомендується консультуватися з лікарем чи фахівцем з дерматології.
Вас також може зацікавити:
- Чи потрібно промивати гречку перед варінням і як це робити правильно
- Коли правильно прикрашати ялинку за новим стилем: ця дата принесе багато щастя
- В цій частині дому не можна ставити ялинку: експерт попередив про небезпеку
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред