Ви дізнаєтесь:
- Скільки може простояти ялинка вдома
- Від Водохреща до Стрітення - які ж все ж таки терміни утилізації святкових ялинок
Після завершення новорічних свят постає питання: коли прибирати ялинку з дому? Дехто позбавляється дерева одразу після Нового року чи Різдва, щоб звільнити простір або уникнути проблем із обсипанням хвої, якщо ялинка натуральна, пише Главред з посиланням на РБК.
Ялинку на зимові свята в дім приносить кожен другий, однак мало хто здогадується, хто запровадив саме це дерево. Існує цікава історія, звідки пішла традиція ставити ялинку на Новий рік.
Скільки часу має стояти ялинка?
Більшість українців дотримуються традицій і залишають ялинку до закінчення різдвяного циклу свят.
Зазвичай це Водохреще - після цього дня вважається доречним прибрати ялинку та святкові прикраси.
Чому не можна викидати ялинку занадто рано?
Наші предки вірили, що раннє прибирання ялинки може "викинути" щастя з дому, тоді як надто довге зберігання дерева в хаті може спричинити застій у житті. Для католиків же ялинку часто тримають до 2 лютого — дня Стрітення Господнього.
Коли розбирати живу ялинку?
Якщо ваша ялинка стала коричневою, хвоя обсипається, або гілки стали ламкими, це знак, що дерево висихає, і його варто прибрати раніше, щоб уникнути пожежної небезпеки.
Для живих ялинок важливо подбати про правильну утилізацію. У багатьох містах працюють пункти збору, де дерева переробляють на тріску або компост, надаючи їм "друге життя".
Інші новини про зимові свята:
- Хто придумав назву "Оселедець під шубою": як салат підкорив кухні українців
- Весь рік буде успішним: ритуали для притягнення багатства у новорічну ніч
- Псуються за лічені години: скільки можна зберігати "Олів’є" та "Шубу"
Чому на новорічні свята ставлять ялинку?
Новорічна ялинка - справжнє або штучне прикрашене дерево ялини, ялиці, або сосни, що використовується як головний атрибут свята Нового року. Вперше з'явилась за ініціативою радянського партійного пропагандиста Павла Постишева у 1935 році як заміна різдвяній ялинці. Окрім країн колишнього СРСР, звичай прикрашати дерева до Нового року також існує у деяких країнах колишньої Югославії, Туреччині, Китаї та В'єтнамі, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред