
Ви дізнаєтесь:
- Як рослини можуть поглинати лишню вологу в домі
- Які рослини можна поставити у ванній кімнаті
З настанням зимових місяців все більше людей можуть помітити конденсат на вікнах.
Однак, є кімнатні рослини, які поглинають вологу з повітря. Їх можна ставити у ванній кімнаті, де, як правило, багато пари, пише Главред з посиланням на Homes&Gardens.
Як кімнатні рослини поглинають вологу з повітря
Експерт з садівництва і засновник компанії Yardwork Майкл Кларк повідомляє, що позакореневе поглинання - це процес, при якому рослини поглинають воду через листя і стебла через крихітні пори, відомі як продихи, або безпосередньо через кутикулу листя.
Вам також може бути цікаво: Чим прибрати цвіль зі швів у ванній кімнаті: дивовижний результат вже за 5 хвилин.
Це особливо характерно для рослин, які ростуть у місцях з високою кількістю туману або вологості, і може допомогти рослинам підтримувати рівень вологи в періоди посухи.
Які рослини поглинають вологу
Деякі кімнатні рослини ефективніше поглинають вологу з повітря, ніж інші. Саме ці рослини можна розмістити у вологих місцях будинку. Ось п'ять кімнатних рослин, які добре поглинають вологу:
- Орхідея. Орхідеї – це улюблені класичні кімнатні рослини багатьох людей. Ви можете обрати вид та колір квітки до свого смаку. І попри те, що ці рослини відомі тим, що вимагають досить багато догляду, вони просто процвітатимуть у вологих умовах.
- Папороть. Папороть зазвичай уявляють як лісову рослину, що росте під кронами дерев, проте насправді існує чимало декоративних сортів, які ростуть у приміщенні та можуть неабияк сприяти поглинанню вологи. Крім того, папороті чудово переносять слабке освітлення, тож ванна кімната може стати для них практично ідеальним приміщенням.
- Потос. Ця рослина як жодна інша допоможе врегулювати рівень вологи: вона неймовірно виглядає, може витягувати з повітря не тільки вологу, але й токсини, і практично не потребує догляду.
- Бромілієві. Ця кімнатна рослина також походить з тропічного клімату і особлива своїми яскравими кольорами та восковими квітами. Вона звикла до росту у високому рівні вологості. Квітка любить сонце та полив, тож ніколи не дозволяйте ґрунту повністю висохнути.
- Фікус. Ці великі рослини можуть неймовірно швидко вбирати вологу та допоможуть впоратися із небажаним конденсатом. Їм потрібне непряме світло та зовсім трохи догляду. Краще поливати рослину тільки тоді, коли верхні кілька сантиметрів ґрунту вже просохнуть.
Читайте також:
- Не буде жодного щура: одна рослина назавжди віджене гризунів від оселі та саду
- Які рослини є токсичними для собак і котів: варто знати усім господарям
- Фікус вразить пишнотою: садівники поділилися секретами догляду за рослиною
Що таке конденсат на вікнах?
Коли ми бачимо вологу, що осіла на склі вікон, це явище називається конденсатом. Поява конденсату пов'язана з фізичним явищем "точки роси". Так позначають температуру, до якої повинне охолонути повітря, щоб пара, що міститься в ньому, почала конденсуватися в росу. Можна сказати, що конденсат утворюється тоді, коли повітря більше не в змозі поглинати вологу. Він виникає в результаті різниці температур повітря всередині приміщення та холоднішого середовища. Тепле і вологе повітря в кімнаті контактує з холоднішим склом, при цьому відбувається конденсація вологи, яка краплями стікає з поверхні скла і рам вікон. Конденсат на вікнах може навіть призвести до утворення льоду, коли на вулиці стоїть морозна погода і металопластикові рами є містками для проникнення холоду.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред