
Ви дізнаєтеся:
- Чому не можна казати "Толя" і "Боря"
- Якої помилки варто уникати
- Як правильно називати власників цих імен
Часто можна почути, як Анатолія і Бориса скорочено називають Толя і Боря. Але не усі здогадуються, що насправді так казати неправильно – в українській мові не можна використовувати такі зменшено-пестливі слова.
Про те, чому так неправильно казати і як правильно скорочувати ці імена, розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
"І знову про чоловічі імена і про те, як ми можемо називати своїх чоловіків та хлопчиків-синочків. Не Толя, а Толик, Только. Не Боря, а Борко, Бориско. не Віталік, а Вітик, Вітася. Також Сергійко, Кирилко, Ігорко, Глібко, Ілько, Левко", – пояснила вчителька.
Дивіться відео з поясненням, чому не можна казати імена "Толя" і "Боря":
Раніше Главред розповідав, як сказати "на цыпочках" українською – вчителька дала відповідь. Не усім відомо, як саме правильно перекласти таке словосполучення.
Також раніше ми розповідали, як сказати українською "располагать к себе" – є кілька варіантів. Не усі знають, як правильно перекласти українською цей поширений вислів.
Вас також може зацікавити:
- Як скласти цифру 6, переклавши один сірник: лише геній розгадає складну загадку
- Як сказати українською "сгущенка": варто уникати поширеної помилки
- Безкоштовно чи безплатно – як правильно: яку помилку не варто робити
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред