Коротко:
- Чотири речі, які не принесуть користі на блошиних ринках
- Чому краще не купувати аксесуари для ванни в сумнівних точках
Заощадливі люди часто обирають блошині ринки, секонди та барахолки для покупок, але є речі, які краще не купувати.
Експерти Southern Living виділили чотири категорії товарів, яких слід уникати, пише Главред.
1. Вживані речі для переробки.
Багато хто купує такі товари з наміром їх оновити, але часто це так і залишається планами. Якщо ви схильні відкладати переробку на потім, краще відмовтеся від таких покупок.
"Якщо ви не є компетентним майстром, який вміє робити речі своїми руками і має досвід завершення проєктів, я б трималася якомога далі від усього, що потребує ремонту, оббивки, перефарбовування та повторного фарбування. Частини проєкту мають особливий спосіб перетворюватися на безлад або, що ще гірше, на незавершені завдання у вашому списку справ, які виснажують вас", - пояснила каже засновниця Kristin Keyes Interiors в Нешвіллі Крістін Кіз.
2. Аксесуари для ванної кімнати.
Ліббі Расмуссен, власниця вінтажного магазину Libby and My, радить не купувати рушники, косметику або предмети для туалету на розпродажах через їхню сумнівну гігієнічність.
"Вони часто можуть бути антисанітарними або їх важко ретельно очистити. Я роблю виняток для маленьких скляних баночок, коробочок для прикрас, які можна витерти, або порожніх вінтажних флаконів з-під парфумів, які додають шарму будь-якій колекції", - зазначила мешканка Вашингтона.
3. Меблі.
Перед покупкою меблів важливо перевірити їхній стан: чи справні шухляди, чи всі ручки на місці. Це особливо актуально для великих предметів, зазначає Келлі Райлі, засновниця вінтажного магазину June Taylor Shop.
"Нікотин, пліснява і навіть прогірклий клей можуть залишати після себе запахи, які важко вивести, і ми залишаємо цей шматок", - пояснила Келлі.
4. Непотрібні речі.
Навіть якщо товар виглядає привабливо через низьку ціну, подумайте, чи дійсно він вам потрібен. Спокуса може змусити купити те, що зрештою стане пилитися в шафі.
"Часто вас більше приваблює вигідна пропозиція, а не сама річ, і згодом вона може просто лежати у вас вдома, створюючи непотрібний безлад", - підкреслила Серена Аппіа, блогерка Thrift Diving.
Чого тільки цінного не знайдеш на блошиних ринках та барахолках. Так, жінка купила у секонді за смішну ціну справжній дизайнерський трофей.
Інші цікаві новини:
- Невже пральна машинка "бреше": чому прання триває довше, ніж обіцяє таймер
- Помилка, яку роблять багато: якщо її знати, мікрохвильовка прослужить ще онукам
- Новий догляд за орхідеями: для чого експерти кладуть у горщик 2 кубики льоду
Чим пахне одяг з секонд-хенду?
Неприємний запах одягу із секонд-хенду виникає через санітарну обробку спеціальними хімічними речовинами. Зазвичай це формальдегід та бромистий метил — сильні токсини, які використовують для знищення комах, пилових кліщів, грибків та бактерій, що можуть бути на одязі.
Хоча ці речовини ефективно усувають потенційні шкідливі організми, вони можуть залишати сильний запах. Однак, фахівці стверджують, що хімікати, які застосовувують для обробки одягу в секонд-хендах, безпечні для людей, якщо дотримуються встановлених стандартів та правил обробки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред