Не лише як декорація для серванту: яке призначення найвідомішого сервізу "Рибки"

29 жовтня 2024, 20:38оновлено 30 жовтня, 06:20
41085
Ті, хто не знає історії сервізу, сприймають його сьогодні як декоративні фігурки.
Не лише як декорація для серванту: яке призначення найвідомішого сервізу 'Рибки'
Для чого був призначений сервіз "Рибки" / скриншот YouTube

Ви дізнаєтесь:

  • Хто придумав та яке призначення відомих "рибок"
  • Скільки коштує сервіз сьогодні

У радянські часи майже в кожній квартирі можна було знайти порцеляновий сервіз із синіми або червоними "рибками", який зберігався у серванті. Більшість господарів використовували його не за призначенням, а як декоративний елемент, і тому досі не всі знають, для чого саме він був створений та звідки взявся, однак експерти пояснили цю загадку.

До речі, Главред також розповідав, чому в СРСР жінки не знімали головний убір. Не кожен міг собі дозволити таку покупку, тому вони стали символом престижу, предметом гордості та навіть заздрощів.

відео дня

Історія та призначення сервізу "Рибки"

Сервіз "Рибки" складався з графина об’ємом 700 мл і шести чарок на 30 мл. Велика риба у вигляді коропа призначалася для подачі напоїв, переважно алкогольних, однак його форма виявилася незручною для використання.

Через це набір рідко застосовували за призначенням, і він став популярним як декоративний елемент у вигляді милих статуеток. Ті, хто не знає історії сервізу, сприймають його сьогодні як декоративні фігурки.

Сервіз розробив грузинський художник Абесалом Барамідзе. Перший комплект виготовили в білому й золотому кольорах, і вже в 1956-1959 роках його демонстрували на міжнародних виставках, де він здобув популярність.

З 1960 року сервізи "Рибки" почали виготовляти на заводах у Ризі та Тбілісі, згодом — на Полонському та Городницькому порцелянових заводах в Україні. Сервіз отримав назву "Сімейство коропів" і продавався у радянських магазинах майже 30 років, ставши частиною інтер'єру багатьох сімей. Найпопулярнішими кольорами були біло-червоний та біло-синій.

Вартість сервізу "Рибки" сьогодні

Сьогодні колекціонери готові заплатити від кількох сотень до кількох тисяч гривень за повний комплект у гарному стані. Ціна залежить від рідкісного забарвлення та місця виготовлення, особливо цінуються набори з клеймом відомих радянських заводів, таких як ЛФЗ або "Гжель".

Інші цікаві новини про дивні речі з СРСР:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти