![Чи можна купляти речі на секонд-хенді: відповідь священника Чи можна купляти речі на секонд-хенді: відповідь священника](https://images.glavred.info/2025_02/thumb_files/400x0/1739379884-5267.jpg?r=519947)
Ви дізнаєтесь:
- Чи є гріхом купляти речі на секунд-хенді
- Чи безпечно це для здоров’я
Зараз в Україні секонд-хенд набув широкої популярності серед людей. Купівля речей у таких магазинах дозволяє бюджетно поповнити гардероб стильними речами. Але деякі люди скептично ставляться до вживаних речей, зокрема, дехто вважає, що купляти одяг на секонді не можна.
Главред вирішив розібратись, як церква ставиться до речей із секонд-хенду.
Священник ПЦУ Олексій Філюк відповів на поширене питання багатьох людей. За його словами, речі із секонд-хенду – це нормальне явище, нічого страшного у їх покупці немає.
"Це є нормально. Люди десь за кордоном їх здають, пізніше їх привозять в Україну. Тому гріха в купівлі речей на секонд-хенді немає. Користуйтесь на здоров’я", - наголосив він.
Думка священника про секонд-хенд – відео:
Чи безпечно купляти одяг в секонд-хенді
Водночас, старша викладачка клінічної мікробіології в Університеті Лестера Примроуз Фрістоун розповіла про небезпеку, яку таїть в собі одяг з секонд-хенду.
Вона зазначила, що з розумінням і навіть схваленням ставиться до шопінгу в секонд-хендах, однак пропонує придбаний одяг попередньо дуже добре продезінфікувати.
На думку мікробіологині, "одяг насправді може бути важливим резервуаром для багатьох інфекційних захворювань".
"Кожний предмет одягу, який ми носимо, тісно контактує з мікробами. Мікроби з унікального мікробіому шкіри власника одягу можуть бути знайдені на вживаному одязі, якщо речі не були очищені перед продажем. Це також означає, що будь-які інфекції або патогени, які людина могла мати, коли востаннє носила одяг, все ще можуть бути знайдені там", - наголосила вона.
Читайте також:
- Бактерії та запах зникнуть миттєво: 5 способів очистити одяг з секонд-хенду
- "Дивовижна знахідка": жінка купила у секонді за смішну ціну дизайнерський трофей
- Оминати десятою дорогою: які речі не можна купувати на барахолках та секондах
Хто такий Олексій Філюк?
Олексій Філюк - український релігійний діяч, громадський активіст, волонтер, блогер, член національної спілки журналістів України. Нині настоятель храмів Успіння Пресвятої Богородиці в Шушківцях та Святого архістратига Михаїла в Білозірці Кременецького району. 2024 року видав книжку "365 християнських пісень на кожен Божий день", пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред