Слово "бровар" використовувалося з сивої давнини. Але у сучасності воно почало забуватися, відповідно більшість людей навіть не здогадується, що воно означає. Цікаво, що відродила вживання цього слова реклама.
Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, що означає слово "бровар" і чому місто Бровари під Києвом мало б називатися по-іншому.
Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Що означають слова "чепурний" і "ґречний": мовознавець ошелешив відповіддю
"Сьогодні будемо збагачувати свій словник і поведемо розмову про слово "бровар". Слово "бровар" – застаріле, воно відоме в Україні з XVII століття. Але зараз його активно почали знову вживати передусім з рекламною метою хмільного пінистого напою", – зазначив Авраменко.
Він пояснив, що "бровар" – це пивоварний завод. Також в давнину цим словом називали робітника пивоварного заводу, тобто можна сказати, що "бровар" – це пивовар.
"До речі, таким чином стає прозорою і назва міста Бровари, що під Києвом. Але згідно з літературною нормою місто мало б називатися Броварі, а не Бровари, як перукарі. Але так історично склалося, що помилкову форму узаконили. Тож сьогодні офіційна назва цього міста – Бровари", – пояснив мовознавець.
Дивіться відео з поясненням Авраменка, хто такий бровар:
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Раніше Авраменко розповів, чому неправильно казати "менші ціни". Ми непомітно для себе самих робимо помилку, коли кажемо: "У тому магазині ціни менші".
Також раніше мовознавець Авраменко розповів, чому не можна вживати слово "купляти". Деякі слова так міцно вросли у наше щоденне мовлення, що ми навіть не здогадуємося, що вживати їх не можна.
Вас також може зацікавити:
- Чому не можна казати "дитячий одяг" і "дорослий квиток": Авраменко дав пояснення
- Загадка для найуважніших: потрібно знайти 2 котів на заплутаній картинці
- Загадка, яку подужають лише одиниці: не всі зможуть знайти бджолу серед квітів
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред