Як сказати українською "входить во вкус": Авраменко назвав милозвучні відповідники

12 жовтня 2023, 06:35оновлено 17 жовтня 2023, 12:42
2426
В українській мові цей російський фразеологізм можна замінити трьома гарними відповідниками.
Украинский язык, Александр Авраменко
Авраменко пояснив, як сказати українською "входить во вкус"/ колаж: Главред, фото: unsplash.com, скрін

Коли потрібно перекласти українською мовою російський фразеологізм "входить во вкус", не кожен одразу зможе згадати, який український відповідник варто використати.

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці пояснив, як правильно перекласти цю фразу.

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати наступний матеріал: Як замінити суржикові слова "получається" і "канєшно": відповідь мовознавця

"Як українською сказати "входить во вкус"? Відповідаю. Російський фразеологізм "входить во вкус" має такі українські відповідники: добирати смаку або входити в смак. Між іншим, можна сказати і одним словом – розсмаковувати", – пояснив мовознавець.

Він зазначив, що можна обирати будь-який з цих варіантів, який вам до смаку.

"Бо, як кажуть, "на любов і смак товариш не всяк", або ж "кожен Івась має свій лас". Що ж таке лас? Це слово діалектне, і саме воно позначає те ж саме, що і смак. Насамкінець лише додам, що дбаючи про чистоту своєї мови, ви поважаєте не тільки себе, а й своїх співрозмовників", – підсумував Авраменко.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, як сказати українською "входить во вкус":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець розповів, як правильно казати – процент чи відсоток. Також він пояснив, як правильно – "вміст жиру становить три відсотки" чи "складає три відсотки".

Нагадаємо, раніше Авраменко пояснив, як правильно казати – мати чи матір. Також мовознавець сказав, як правильно вживати слово "тато" у множині. За його словами, у вживанні цього слова дуже часто зустрічаються помилки.

Вас також може зацікавити:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти