Цікаве із матеріалу:
- Відбілювач може погіршити ситуацію із вапняним нальотом в унітазі
- Лимонна кислота розчиняє вапняний наліт
Якщо ви помітили темно-коричневі плями на унітазі - це лише вапняний наліт, який можна із легкістю відчистити, не вдаючись до агресивних хімікатів.
Вапняний наліт - це природна речовина, що складається із мінералів, які накопичуються, коли вода випаровується або нагрівається, залишаючи після себе твердий крейдяний залишок, який наполегливо прилипає до поверхні. Ви можете подумати, що виливання відбілювача в унітаз вирішить проблему, але це не так, йдеться у матеріалі Mirror.
У відбілювачі відсутні кислотні компоненти, необхідні для розчинення мінералів у вапняному нальоті. Насправді це може посилити проблему, оскільки сильнодіючі хімічні речовини можуть реагувати з вапняним нальотом, спричиняючи зміну кольору та ускладнюючи очищення.
Натомість Кейт, гуру екологічного прибирання, відома як My Plastic Free Home в Instagram розповіла про дію лимонної кислотою із складними плямами.
"Ось як я чищу унітаз без використання відбілювача! Я використовую лимонну кислоту, природну органічну сполуку, яка чудово справляється з вапняним нальотом. Чи знаєте ви, що накопичення на дні вашого унітазу - це просто вапняний наліт. Відбілювач лише відбілює вапняний наліт, лимонна кислота його розчиняє", - розповіла жінка.
Лимонна кислота міститься в цитрусових, таких як лимони та апельсини, але більш концентровану, кристалізовану версію можна знайти більшості супермаркетів.
Коли лимонна кислота зустрічається з вапняним нальотом, починається реакція, яка розщеплює відкладення, ефективно видаляючи плями без необхідності інтенсивного чищення чи агресивних хімікатів, які можуть пошкодити ваш туалет.
"Щоб усунути вапняний наліт, спочатку збийте суміш двох столових ложок лимонної кислоти з літрою теплої води, але тримайтеся подалі від окропу, щоб захистити свій порцеляновий трон. Потім швидко занурте у свій унітаз щітку для унітазу, поштовхнувши нею кілька разів, щоб знизити рівень води та залишити більше вапняного нальоту", - розповіла жінка.
Дайте лимонній суміші попрацювати принаймні 10 хвилин або в ідеалі протягом ночі для максимального видалення вапняного нальоту. Результат вас приємно здивує.
Більше цікавих новин:
- Більшість здивується: чому не варто ставити пральну машину у ванній кімнаті
- Не раз на місяць: як часто потрібно прати килими у ванній — цифри здивують
- Поглинають вологу з повітря: які рослини варто поставити у ванній
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред